chrome firefox opera safari iexplorer

Первомайський краєзнавчий музей

  • м. Первомайський,3 мікрорайон, б.35
  • 0248-3-73-46
  • З 8 00-17 00, без перерви.
    Вихідний - неділя.
  • Вартість відвідування для дорослих-1 грн., для дітей - 0,5 грн., вартість екскурсії для дорослих - 2 грн.,для дітей – 0,5 грн. з особи.
Про музей:

Первомайський краєзнавчий музей було засновано в 1927 році. Ініціатором створення був вчений К. В. Харлампович. Він був членом археологічної експедиції Академії Наук України, яка проходила в 1928—1935 роках и називалась “Південнобузька археологічна експедиція”. Саме в цьому краєзнавчому музеї зберігалась основна археологічна колекція, яка була знайдена в роки експедиції. В експозиції музею на той час було близько 20000 експонатів.
Основна функція музею – це не просто показ експозицій, але й збір матеріальних та інформаційних джерел для того, щоб зберегти історію краю для майбутніх поколінь.

У музеї функціонує три виставкові зали, які максимально використовуються. Проводяться періодичні виставки з фондів Первомайського та обласного краєзнавчого музеїв. Виставляють свої роботи майстри декоративно-прикладного мистецтва, місцеві художники. Неодноразово експонувались предмети із приватних колекцій. Виставки – це основна форма роботи, за допомогою якої музейні працівники намагаються привернути увагу відвідувачів. Розроблено цілий ряд лекцій і тематичних екскурсій, як по експозиції музею, так і з різних аспектів культури та історії. Такі лекції користуються великою популярністю.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути