chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський музей рушника

  • Полтавська область, с. Степне, вул. Жовтнева, 17
  • (0532) 55-90-95, 0679727986
  • З 9 до 17 год. Вихідні дні: субота, неділя.
  • Відвідування та екскурсійне обслуговування - безкоштовне
Варто побачити: рушники, різноманітні вишиті роботи, прядку, терниця, гребінка, рубель і качалка, ночви, діжа, в яких поєднана міцність і простота з відповідністю до призначення.
Про музей:

Музей Рушника в с. Степне заснований у 2006 році і є таким єдиним на Полтавщині.
Відправляючись у далеку путь, люди брали з собою найдорожче – рушник, який уособлював у собі «малу батьківщину».

Волинські й чернігівські, сумські і полтавські, закарпатські й рівненські прикрашають вони стіни музею, даруючи людям радість та нагадування про коріння.

Безпосередні зустрічі з авторами виробів, вивчення зразків народної творчості викликають у відвідувачів патріотичні почуття та формують творчу національну гордість — таке може бути лише в Україні.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути