chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів

  • м. Тернопіль,
    вул. Коперника, 1
  • (03522) 22-54-76
  • вівторок - п'ятниця - 10.00 - 17.00 без обідньої перерви
Про музей:

Музей політичних в'язнів — історико-меморіальний музейний заклад, діє від 14 жовтня 1996 року.

Засновником музею виступив Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна спілка політв'язнів і репресованих України. Заклад розташований у приміщен­ні колишнього слідчого ізолятора КДБ (28 камер). Експозиція відтворює режим утримання політичних в’язнів, методи допитів, перебування ув'язнених у таборах.

Серед експонатів — карта СРСР із за­значенням місць розташування спеціальних таборів, стенди життєписів керівників збройного підпілля Д.Клячківського, О.Польового, В.Сидора, Р.Шухевича та інших, речі політ­в'язнів, фотографії та біографії провід­ників ОУН і УПА, листівки 1940—1950 років, світлини з унікального фотоархіву УПА, знай­деного 1999 р. в Івано-Франківській області, матеріали про репресії 1939-­41 рр. у Західній Україні.

З ініціативи працівни­ків музею виготов­лено й встановлено барельєф на вулиці Омеляна Польового і присвячену жертвам політрепресій 1945-86 пам'ятну стелу на фасаді будинку колишнього управління КДБ, впорядковані могили УСС у Тернополі та ін.

 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути