chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів

  • м. Тернопіль,
    вул. Коперника, 1
  • (03522) 22-54-76
  • вівторок - п'ятниця - 10.00 - 17.00 без обідньої перерви
Про музей:

Музей політичних в'язнів — історико-меморіальний музейний заклад, діє від 14 жовтня 1996 року.

Засновником музею виступив Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна спілка політв'язнів і репресованих України. Заклад розташований у приміщен­ні колишнього слідчого ізолятора КДБ (28 камер). Експозиція відтворює режим утримання політичних в’язнів, методи допитів, перебування ув'язнених у таборах.

Серед експонатів — карта СРСР із за­значенням місць розташування спеціальних таборів, стенди життєписів керівників збройного підпілля Д.Клячківського, О.Польового, В.Сидора, Р.Шухевича та інших, речі політ­в'язнів, фотографії та біографії провід­ників ОУН і УПА, листівки 1940—1950 років, світлини з унікального фотоархіву УПА, знай­деного 1999 р. в Івано-Франківській області, матеріали про репресії 1939-­41 рр. у Західній Україні.

З ініціативи працівни­ків музею виготов­лено й встановлено барельєф на вулиці Омеляна Польового і присвячену жертвам політрепресій 1945-86 пам'ятну стелу на фасаді будинку колишнього управління КДБ, впорядковані могили УСС у Тернополі та ін.

 

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути