chrome firefox opera safari iexplorer

Тульчинський краєзнавчий музей (відділ музей – квартира М.Д.Леонтовича)

  • 23600, Вінницька обл.,м.Тульчин,вул.,Гагарина,1
    Музей - квартира М.Д.Леонтовича знаходиться за адресою:
    вул., Леонтовича,6
  • (235)2-27-50
  • щоденно з 1000-1700, вихідний –понеділок.
Про музей:

Тульчинський краєзнавчий музей — районний краєзнавчий музей у місті Тульчині на Вінниччині, значне зібрання матеріалів і предметів з природи, історії та персоналій, зокрема, військової історії та про декабристський рух у регіоні, етнографії тощо Тульчинського краю.

1977 року до 100-річчя від дня народження видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, який проживав у Тульчині впродовж 190821 років, відкрито Музей-квартиру М. Д. Леонтовича, який відтоді діє на правах відділу Тульчинського краєзнавчого музею.

Меморіальний музей-квартира М.Д. Леонтовича в Тульчині розповідає про життя і творчість видатного українського композитора, диригента, фундатора українського хорового співу. Микола Дмитрович викладав у єпархіальному жіночому училищі в Тульчині, організував Тульчинську хорову капелу. Фотографії, особисті речі, книги і картини розповідають про автора більше 150 обробок народних пісень, великої кількості церковних літургій, псалмів, молебнів.

У  Тульчинському краєзнавчому музеї ви познайомитеся з історією цього дивовижного міста. У музеї систематично проводяться різноманітні виставки.

Музейна колекція Тульчинського краєзнавчого музею нараховує понад 22 000 предметів.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути