chrome firefox opera safari iexplorer

Тульчинський краєзнавчий музей (відділ музей – квартира М.Д.Леонтовича)

  • 23600, Вінницька обл.,м.Тульчин,вул.,Гагарина,1
    Музей - квартира М.Д.Леонтовича знаходиться за адресою:
    вул., Леонтовича,6
  • (235)2-27-50
  • щоденно з 1000-1700, вихідний –понеділок.
Про музей:

Тульчинський краєзнавчий музей — районний краєзнавчий музей у місті Тульчині на Вінниччині, значне зібрання матеріалів і предметів з природи, історії та персоналій, зокрема, військової історії та про декабристський рух у регіоні, етнографії тощо Тульчинського краю.

1977 року до 100-річчя від дня народження видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, який проживав у Тульчині впродовж 190821 років, відкрито Музей-квартиру М. Д. Леонтовича, який відтоді діє на правах відділу Тульчинського краєзнавчого музею.

Меморіальний музей-квартира М.Д. Леонтовича в Тульчині розповідає про життя і творчість видатного українського композитора, диригента, фундатора українського хорового співу. Микола Дмитрович викладав у єпархіальному жіночому училищі в Тульчині, організував Тульчинську хорову капелу. Фотографії, особисті речі, книги і картини розповідають про автора більше 150 обробок народних пісень, великої кількості церковних літургій, псалмів, молебнів.

У  Тульчинському краєзнавчому музеї ви познайомитеся з історією цього дивовижного міста. У музеї систематично проводяться різноманітні виставки.

Музейна колекція Тульчинського краєзнавчого музею нараховує понад 22 000 предметів.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути