chrome firefox opera safari iexplorer

Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського

  • 21009, м. Вінниця, вул. Бевза,15
  • (0432) 35-31-28
  • щоденно з 1000-1800, вихідний-середа.
Варто побачити: фрагменти творчого і життєвого шляху нашого земляка. Тут є прижиттєві видання творів видатного подолянина, переклади їх на мови світу, книги з автографами українських письменників, документи, фото, предмети побуту та етнографії. Зібрано цікаву колекцію живопису та графіки - це роботи художників І. Ежакевіча, В. Касіяна, Г. Якутович, Г. Бурачек, Г. Жука, О. Кульчицького, В. Савіна, І. Філонова, Г. Ослиці, І. Ященко, В. Польченко. Представляють інтерес скульптури І. Гончара, онука письменника Ф. Коцюбинського, вироби народних майстрів, присвячених письменнику. Всього у фондах музею нараховується близько 9 тис. одиниць зберігання.
Про музей:

Музей відкрито 8 листопада 1927 року в будинку, де 17 вересня 1864 р. народився письменник і проживав до 1897 року. Це один із перших літературно-меморіальних музеїв України. Експозиція розміщена в п’яти кімнатах меморіального будинку. Різноманітні матеріали послідовно розкривають життєвий і творчий шлях письменника, його громадську діяльність. Це – прижиттєві видання творів М. Коцюбинського, переклади на мови народів світу, альманахи, в яких він друкувався. Живописні роботи відомих українських художників, скульптурні роботи, вишивка, ткацтво, предмети побуту Поділля, Молдавії, Гуцульщини експонуються в музеї.

Вінницький літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського – значний культурний і науково-методичний заклад. Тут проходять літературні вечори, свята, пленери, “Літературні суботи”, присвячені Дню народження письменника, і “Великодні читання” до Дня пам’яті. Місцеві художники та майстри народної творчості презентують свої твори.

Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського являє собою колишню садибу великого українського письменника, автора видатних повістей «Fata morgana» та «Тіні забутих предків».

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути