chrome firefox opera safari iexplorer

З’явився «Національний реєстр рекордів України»

26 грудня 2012 о 16:11

В Україні з’явився свій друкований аналог Книги рекордів Гіннеса – “Національний реєстр рекордів України”, повідомляє ЛітАкцент з посилання на «Сегодня.»

Раніше рекорди фіксували максимум на сайті, а тепер буде книжка – її представили 24 грудня в Києві. В ній зібрали досягнення, встановлені за 21 рік незалежності України (їх виявилося близько 200), і розділили їх за напрямками: “Технології”, “Спорт”, “Космос”, “Повітряні рекорди”, “Колекції”, “Світ речей”, “Людські досягнення”, “Автомобілі”, “Їжа та напої”, “Усе найбільше” і “Усе найменше”.

За словами керівника проекту Лани Вєтрової, серед українських досягнень є, наприклад, і найменша Конституція України – книжка легко розміщується на п’ятикопійковій монеті, і відомості про те, як перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк здійснив політ до зірок.

Зафіксовано рекорди українського силача Назарія Павліва, який за 1 хвилину 43 секунди надув і розірвав сім медичних грілок і протягнув за собою 24-тонну вантажівку з колодами; альпіністів, які зіграли у футбол на висоті 6 км у Гімалаях; черкащанки Анни Янко, яка не стриглася 28 років і відростила волосся довжиною 2 м 21 см.

Вєтрова зазначає, що збірник українських рекордів уже з наступного року випускатимуть щорічно, а кожне досягнення і подія будуть підтверджені фотографіями й посиланнями на відеоролики.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути