chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Києво-Печерському заповіднику відкриється виставка відреставрованих раритетів

17 грудня 2014 о 18:49

18 грудня 2014 року о 16-00 у корпусі № 1 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври», повідомляє сайт Києво-Печерського заповідника.

«Відроджені скарби Києво-Печерської лаври (з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)» – великий виставковий проект, який представляє мистецькі твори, що повертаються у музейні зали завдяки складній, наполегливій, надзвичайно відповідальній та прихованій від очей відвідувачів роботі реставраторів.

На виставці експонуються понад 120 творів мистецтва ХV–ХХ ст. з фондової колекції Заповідника – ікони, срібне церковне начиння, літургійні тканини, вишивки, стародруки, гравюри, скульптура.

Відроджені пам’ятки, переважна більшість з яких експонується вперше, відображають багатогранність і розмаїття музейного зібрання та дають уявлення про роботу реставраторів різної спеціалізації – фахівців з реставрації та консервації творів темперного та олійного живопису, поліхромної скульптури та різьблення, виробів із металу, реставраторів тканин, паперу та шкіри.

Основу експозиції складають літургійні вироби з лаврської ризниці, твори монастирських іконописців, речі, знайдені під час розкопок руїн Успенського собору тощо.

Одним із визначних творів лаврських майстрів є представлений на виставці іконостас початку ХІХ ст. із церкви Різдва Христового у Дальніх печерах, реставрацію якого щойно закінчено, і невдовзі він повернеться в храм. Відвідувачі виставки мають унікальну можливість зблизька ознайомитися із цим шедевром.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути