chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти скасує «спеціалістів» і «кандидатів наук»

12 липня 2016 о 14:09

У 2016 році українські виші набиратимуть студентів за цим рівнем освіти востаннє. Раніше отриманий диплом спеціаліста прирівнюватиметься до диплому магістра, йдеться у сюжеті 24 каналу, пише Українська правда. Життя.

Згідно із законом «Про вищу освіту», здобути її тепер можна за п'ятьма ступенями: молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук.

Таким чином, диплом бакалавра буде прирівнений до отримання повної вищої освіти.

З ієрархії наукових ступенів також прибрали «кандидата наук».

Відтепер для продовження наукової діяльності у будь-якій спеціальності потрібно буде здобувати звання доктора філософії. Нинішні кандидати наук зможуть отримати диплом доктора філософії.

Востаннє цього року здійснюватиметься набір і за рівнем «молодшого спеціаліста». Замовлення на цей освітньо-кваліфікаційний рівень збільшили на 10% перед скасуванням.

Таке рішення МОН прийняло у зв’язку з невизначеною ситуацію з фінансуванням замовлення для професійно-технічних закладів на місцях, йдеться на сайті відомства.

«Зараз ми працюємо над новою редакцією закону „Про професійну освіту“, за цим законом молодший спеціаліст буде належати до вищої професійної освіти», – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Розділи: Новини освіти

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути