chrome firefox opera safari iexplorer

Маршрутки знову подорожчають. Тепер удвічі?

10 квітня 2011 о 16:23

Приватні перевізники Києва мають намір десь через тиждень знову підняти ціни на проїзд - до 4,5 грн. Проте, на думку Асоціації автомобільних перевізників, щоб не працювати у збиток, вартість проїзду у маршрутках треба підняти до 10 гривень. Пояснюють перевізники це подорожчанням палива та підвищенням податкового тягаря.

«У своїх розрахунках ми керувалися методикою, якою користуються при визначенні вартості проїзду в інших країнах, — розповів „Комсомольській правді в Україні“ президент Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Віталій Рева. — Так от, у нас вийшло, що у великих українських містах пасажири повинні платити близько 10 гривень. Але ми розуміємо, що при таких розкладах ніхто в маршрутках їздити не буде. Тому, зупинилися на 4,5 гривнях. Правда, це та межа, при якій приватники просто покриють свої витрати і ніякої мови про поліпшення якості послуг, як і про закупівлю нових машин, йти не може».

Київські перевізники вже звернулися з листом до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням надати їм пільги або ж дозволити підняти вартість проїзду. За словами Реви, якщо влада не відреагує до середини квітня, маршрутки просто не виїдуть на вулиці столиці. А якщо і це не допоможе, тоді самостійно підвищать ціни.

У Головному управлінні транспорту КМДА підстав для подорожчання проїзду в маршрутному таксі не бачать. «Деякі компанії до цих пір не можуть обґрунтувати минуле підвищення цін на 50 копійок. Мовляв, їм дорого обходиться оренда землі для автопарку. Я особисто переконаний, що пасажир не повинен оплачувати оренду тих шести гектарів землі, де відстоюються 10 автобусів перевізника. З іншого боку, проїзд знову може подорожчати, скажімо, на копійок 25-50, якщо підвищиться вартість палива. Щоправда, не думаю, що маршрутки подорожчають глобально — це будуть поодинокі випадки», — переконаний начальник главку.

Нагадаємо, на початку січня власники столичних маршруток підняли ціни з 2,0-2,5 грн до 2,5-3 грн.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути