chrome firefox opera safari iexplorer

У харківському метро відмовляються від жетонів

27 жовтня 2011 о 11:00

Харківський метрополітен незабаром відмовиться від жетонів. Замість них будуть використовуватися разові квитки зі штрих-кодом, повідомив директор Департаменту транспорту і зв'язку Харківської міськради Сергій Дульфан.

За його словами, на турнікетах у метро встановлять зчитувачі штрих-коду з разових квитків. «Відмова від використання жетонів обслуговування всієї жетонной системи дозволить метрополітену економити від 4 до 6 млн грн на рік», — підкреслив Дульфан.

Також чиновник зазначив, що в метрополітені з'являться нові електронні картки для оплати проїзду. «Ці картки змінять таким чином, щоб їх можна було поповнювати за допомогою будь-якого автомата iBox, встановленого на вулицях міста. Це буде зроблено, щоб не створювати чергу на поповнення карток в метро», — підкреслив він.

Дульфан розповів, що найближчим часом у Харкові планується запровадити єдиний проїзний квиток, що дозволяє оплачувати проїзд у будь-якому виді міського транспорту. «Буде період, коли одночасно будуть використовуватися жетони, квитки, старі і нові карти. Турнікети будуть переобладнані поетапно, тому жителі міста незручностей не відчують», — додав він.

Чиновник також відзначив, що заміна обладнання в метро — це перший етап модернізації системи оплати проїзду в громадському транспорті. «Перший етап — двомісячний — відводиться для метрополітену. Потім перейдемо на електротранспорт, а потім вже на автобуси», — пояснив директор Департаменту транспорту і зв'язку.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути