chrome firefox opera safari iexplorer

Відкрився музей «Титаніка» у вигляді айсберга

12 квітня 2012 о 16:22

Всередині 6-поверхової споруди розташовані 9 інтерактивних галерей, які різнобічно висвітлюють знаменитий корабель від його побудови у порті Белфаста до зіткнення з айсбергом в Атлантичному океані.

Новий музей знаходиться на місці корабельної фірми Harland and Wolff, де було збудовано знаменитий лайнер. Будівлю звели за 3 роки — за стільки ж був побудований сам Титанік — і відкрили до 100-річчя першого плавання судна у квітні 1912-го року.

В унікальному архітектурному дизайні музею поєднані форми кристалу води, айсберга, корпусу корабля і навіть зіркового логотипу компанії White Star Line, котрій належав «Титанік».

Фасад будівлі покритий трьома тисячами алюмінієвих панелей геометричної форми які, заломлюючи промені світла, виглядають як хвилі на поверхні води.

Окрім постійної експозиції, у будівлі прощею 14 тис. кв. м є ще простір для тимчасових виставок, конференц-зала на 1000 місць, навчальний центр, кафе та підземний паркінґ на 500 машин.

У листопаді минулого року National Georgraphic назвав музей «Титаніка» у Белфасті найбільш очікуваною атракцією для відвідувачів у 2012 році.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути