chrome firefox opera safari iexplorer

Митців на Андріївському змусили платити в два рази більше за місце

02 липня 2012 о 10:40

На Андріївському узвозі в Києві митці побоюються, що їм нав'язують нові правила торгівлі і рано чи пізно просто виживуть з узвозу.

«До сих пір ми за оренду місця платили в Подільську РДА. У мене виходило 300 грн на квартал, і ще 300 грн на рік. Нещодавно був створений якийсь орган самоорганізації населення під керівництвом президента Асоціації арт-галерей України Віктора Хаматова. Ми нібито повинні підписати договори, згідно з якими будемо платити цьому органу „благодійні внески“ — 1200 грн на рік за кожні 1,5 кв. м. Куди будуть витрачати гроші, не зрозуміло», — розповів один їх художників, пише «Сегодня».

Митців зобов'язують оформитися, як приватні підприємці. «Але які з нас ЧП? Ми можемо місяцями не заробити ні копійки. Але тих, хто не підпише договір, погрожують вигнати з допомогою міліції», — кажуть майстри.

1 липня на Андріївському провели збори і вирішили направити листи керівництву міста, щоб розібралися в ситуації.

Віктор Хаматов запевняє, що хвилюватися не варто. "Після реконструкції Андріївський узвіз отримав новий вигляд, і у зв'язку з цим розпорядженням КМДА була затверджено новий порядок заходів на узвозі. Раніше торгували, як і де хотіли. Тепер вироблено положення про проведення на Андріївському постійно діючої виставки-ярмарки. Був створений «Вуличний комітет „Андріївський узвіз“, я обраний керівником. Нам доручена організація виставки-ярмарку за підтримки КМДА і РДА. Художники обговорюють, як їм залишитися творчими людьми, і в той же час мати право продавати свої роботи без правил і обмежень. Але це суперечить законодавству. І їм необхідно вибрати форму легалізації права продажу. Вуличний комітет — це орган КМДА, це не чиясь кишеня», — повідомив Хамітов.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути