chrome firefox opera safari iexplorer

Інформагентство УНІАН можуть закрити

26 лютого 2013 о 09:04

Мільярдер Ігор Коломойський може закрити належне йому інформагентство УНІАН. Власник медіа вимагає від колективу перепросити за звинувачення у цензурі, пише Коммерсантъ-Украина в статті Игорь Коломойский принес УНИАН новости.

Експерти побоюються, що УНІАН може спіткати доля інших медіаактивів пана Коломойського — Газети по-київськи та Главреда.

Один з топ-менеджерів групи 1+1 (володіє УНІАН) розповів виданню, що власник УНІАН розглядає можливість закриття інформагентства. За його словами, колективу про це повідомив глава 1+1 Олександр Ткаченко під час зустрічі минулого вівторка.

«Закриття агентства — один з варіантів розвитку подій», — підтвердив голова Національної спілки журналістів України (володіє 0,1% акцій УНІАН) Олег Наливайко, який брав участь у цій зустрічі.

Зі свого боку, Ткаченко факт зустрічі підтвердив, але коментувати її зміст відмовився, пославшись на домовленості з колективом агентства.

Як пише КоммерсантЪ-Украина, Коломойський готовий піти на такі заходи, якщо колектив не відкличе свою заяву про факти цензури з його боку, уточнює один зі співробітників УНІАН.

Газета уточнює, що йдеться про конфлікт, пов'язаний з публікацією фальшивих інтерв'ю захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка (Батьківщина) і його колеги з фракції Олександри Кужель.

Нагадаємо, що інтерв'ю Власенко, в якому він нібито стверджував, що за ним стежать співробітники СБУ і Генпрокуратури в костюмах ведмедів, з'явилося на сайті УНІАН 11 лютого. Увечері того ж дня депутати Власенко і Кужель заявили, що не давали таких коментарів.

Після цього шестеро редакторів сайту агенції сказали, що ці тексти були фальсифіковані для того, щоб знищити репутацію УНІАН. Згідно із заявою, в агентстві працюють четверо редакторів, призначених безпосередньо власником для цензурування текстів — саме вони випустили спірні новини, не перевіривши їх.

Тим часом, продовжує КоммерсантЪ-Украина, Коломойський запропонував співробітникам УНІАН кілька варіантів, при яких агентство продовжить працювати, і до наступних зборів трудового колективу вони повинні обрати один з них.

Джерела стверджують, що при першому варіанті колектив повинен перепросити керівництво і відкликати свою заяву про цензуру. При другому — звільнитися в повному складі, а це більш ніж 60 осіб. При третьому — забути про інцидент з ведмедями і продовжувати працювати, як і до нього.

«Але самі співробітники відмовляються виконувати вимоги власника і просять прибрати з редакції чотирьох редакторів, призначених у минулому році для цензурування», — зазначає одне з джерел газети в УНІАН.

Також експерти припускають, що агентство може повторити долю іншого активу пана Коломойського — Газети по-київськи.

Як повідомлялося, в березні 2011 року співробітники газети виступили із заявою про факти цензури з боку власника. Тоді ж почалися перебої з випуском газети, а вже в червні газета закрилася остаточно. Видавець пояснив це тим, що проект не приносив доходу.

УНІАН — неприбутковий актив, і для Ігоря Коломойського він є скоріше засобом політичного і громадського впливу, впевнений директор з маркетингу та продажів агентства Інтерфакс-Україна Максим Уракін.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути