chrome firefox opera safari iexplorer

У Росії провели конкурс читання поезій Шевченка

12 березня 2013 о 15:18

У Росії відбувся Перший Приволзький окружний конкурс на найкраще читання художніх творів Шевченка серед дітей і молоді, повідомляє прес-служба Української всесвітньої координаційної ради (УВКР).

До проведення конкурсу долучились українці з Казані, Нижнього Новгороду, Башкортостану (м. Салават), Удмуртії (м. Іжевськ, м. Воткінськ, м. Ува, Балєзінський та Зав’яловський р-ни), які підготували більш 40 читців – головних персонажів шевченківського свята – віком від 4 до 17 років.

Завідувач філією Літературно-меморіального будинку-музею Тарас Шевченка в Києві Надія Орлова та член Президії УВКР Валентин Пилипчук привезли з України подарунки для переможців та учасників конкурсу.

Одночасно керівники українських громад Поволжя, почесні гості й представники молодіжної організації Татарстану зібралися на круглий стіл «Тарас Шевченко на Уралі та в Поволжі», де представили свої дослідження й знахідки в галузі шевченкознавства, обговорили нагальні питання, склали плани спільних заходів на найближчий час.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути