chrome firefox opera safari iexplorer

Україна виглядає в очах світової спільноти розумною, але корумпованою

19 квітня 2013 о 11:09

Згідно з результатами 24 міжнародних рейтингів, Україна виглядає в очах світової спільноти розумною, але бідною, безпечною, але корумпованою, з величезним ринком і мізерними можливостями для розвитку бізнесу і в особливості особистості.

Експерти зазначають, що Україна знаходиться серед останніх у сфері дотримання прав власності, ефективності правового поля у врегулюванні спорів, а також ступеня обтяжливості податкових процедур. І не дивлячись на те, що в Індексі глобальної конкурентоспроможності Україна в цілому на середньому рівні (73-е місце з 144), експерти стверджують, що перераховані вище фактори зводять нанівець всі переваги держави.

«Якщо у країни є інноваційний потенціал, або ресурси, або можливості промислового виробництва, але немає, наприклад, (дотримання) прав власності, її конкурентоспроможність буде близька до нуля. І це як раз наш випадок», — відзначає старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE України і старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський. Варто відзначити, що освіта та інтелектуальний потенціал «витягують» Україну в комплексних рейтингах і виводять її в лідери спеціалізованих.

В останньому рейтингу Legatum Prosperity Index Україна зайняла 71-е місце з 142, замкнувши групу держав з рівнем життя «вище середнього». «Рівень охоплення освітою в тенденції зростання, — говорить старший програмний менеджер ПР ООН Катерина Рибальченко. — Звичайно, це є колосальним чинником для України і в деякій мірі нівелює проблеми в інших сферах». Однак, проблемами, за словами експерта, залишаються невідповідність вищої освіти вимогам ринку і відсутність в Україні культури постійного навчання протягом усього життя. Крім того, перевагами України є зростаюча місткість та привабливість ринку.

Всесвітня торговельна організація оцінює потенціал внутрішнього ринку країни в 4,4 бала з семи, а обсяг зовнішнього — в 5,2 з семи. «Тут дійсно має місце прогрес, — вважає Дубровський. — Треба віддати належне нашому бізнесу, він активно шукає зовнішні ринки збуту, і Україна не фокусується на одному з них, як середньоазіатські держави, прив'язані до Росії». Вище свого звичайного середнього рівня країна виглядає і в плані безпеки — їй особливо не загрожує світовий тероризм. Однак, Україна має посередній рівень дотримання прав людини в багатьох сферах, свідчать рейтинги.

Найбільшу тривогу у експертів викликає тривалість життя українців, яка скоротилася з 70,5 років в 1990 році до 68,8 зараз. Ще одним проблемним показником називають обсяг ВНД на душу населення — $ 6,4 тис., що втричі нижче, ніж в таких країнах, як Словенія, Чехія та Словаччина. Варто відзначити, що самі українці поставили оцінку життя в Україні в 5,1 бала з десяти. На думку експертів, надалі для можливого зміцнення своїх позицій в міжнародних рейтингах Україна може поліпшити ситуацію з ринковими інститутами, на зовнішньому та внутрішньому ринку, в соціальній сфері.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути