chrome firefox opera safari iexplorer

Україна виглядає в очах світової спільноти розумною, але корумпованою

19 квітня 2013 о 11:09

Згідно з результатами 24 міжнародних рейтингів, Україна виглядає в очах світової спільноти розумною, але бідною, безпечною, але корумпованою, з величезним ринком і мізерними можливостями для розвитку бізнесу і в особливості особистості.

Експерти зазначають, що Україна знаходиться серед останніх у сфері дотримання прав власності, ефективності правового поля у врегулюванні спорів, а також ступеня обтяжливості податкових процедур. І не дивлячись на те, що в Індексі глобальної конкурентоспроможності Україна в цілому на середньому рівні (73-е місце з 144), експерти стверджують, що перераховані вище фактори зводять нанівець всі переваги держави.

«Якщо у країни є інноваційний потенціал, або ресурси, або можливості промислового виробництва, але немає, наприклад, (дотримання) прав власності, її конкурентоспроможність буде близька до нуля. І це як раз наш випадок», — відзначає старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE України і старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський. Варто відзначити, що освіта та інтелектуальний потенціал «витягують» Україну в комплексних рейтингах і виводять її в лідери спеціалізованих.

В останньому рейтингу Legatum Prosperity Index Україна зайняла 71-е місце з 142, замкнувши групу держав з рівнем життя «вище середнього». «Рівень охоплення освітою в тенденції зростання, — говорить старший програмний менеджер ПР ООН Катерина Рибальченко. — Звичайно, це є колосальним чинником для України і в деякій мірі нівелює проблеми в інших сферах». Однак, проблемами, за словами експерта, залишаються невідповідність вищої освіти вимогам ринку і відсутність в Україні культури постійного навчання протягом усього життя. Крім того, перевагами України є зростаюча місткість та привабливість ринку.

Всесвітня торговельна організація оцінює потенціал внутрішнього ринку країни в 4,4 бала з семи, а обсяг зовнішнього — в 5,2 з семи. «Тут дійсно має місце прогрес, — вважає Дубровський. — Треба віддати належне нашому бізнесу, він активно шукає зовнішні ринки збуту, і Україна не фокусується на одному з них, як середньоазіатські держави, прив'язані до Росії». Вище свого звичайного середнього рівня країна виглядає і в плані безпеки — їй особливо не загрожує світовий тероризм. Однак, Україна має посередній рівень дотримання прав людини в багатьох сферах, свідчать рейтинги.

Найбільшу тривогу у експертів викликає тривалість життя українців, яка скоротилася з 70,5 років в 1990 році до 68,8 зараз. Ще одним проблемним показником називають обсяг ВНД на душу населення — $ 6,4 тис., що втричі нижче, ніж в таких країнах, як Словенія, Чехія та Словаччина. Варто відзначити, що самі українці поставили оцінку життя в Україні в 5,1 бала з десяти. На думку експертів, надалі для можливого зміцнення своїх позицій в міжнародних рейтингах Україна може поліпшити ситуацію з ринковими інститутами, на зовнішньому та внутрішньому ринку, в соціальній сфері.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути