chrome firefox opera safari iexplorer

Україна виглядає в очах світової спільноти розумною, але корумпованою

19 квітня 2013 о 11:09

Згідно з результатами 24 міжнародних рейтингів, Україна виглядає в очах світової спільноти розумною, але бідною, безпечною, але корумпованою, з величезним ринком і мізерними можливостями для розвитку бізнесу і в особливості особистості.

Експерти зазначають, що Україна знаходиться серед останніх у сфері дотримання прав власності, ефективності правового поля у врегулюванні спорів, а також ступеня обтяжливості податкових процедур. І не дивлячись на те, що в Індексі глобальної конкурентоспроможності Україна в цілому на середньому рівні (73-е місце з 144), експерти стверджують, що перераховані вище фактори зводять нанівець всі переваги держави.

«Якщо у країни є інноваційний потенціал, або ресурси, або можливості промислового виробництва, але немає, наприклад, (дотримання) прав власності, її конкурентоспроможність буде близька до нуля. І це як раз наш випадок», — відзначає старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE України і старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський. Варто відзначити, що освіта та інтелектуальний потенціал «витягують» Україну в комплексних рейтингах і виводять її в лідери спеціалізованих.

В останньому рейтингу Legatum Prosperity Index Україна зайняла 71-е місце з 142, замкнувши групу держав з рівнем життя «вище середнього». «Рівень охоплення освітою в тенденції зростання, — говорить старший програмний менеджер ПР ООН Катерина Рибальченко. — Звичайно, це є колосальним чинником для України і в деякій мірі нівелює проблеми в інших сферах». Однак, проблемами, за словами експерта, залишаються невідповідність вищої освіти вимогам ринку і відсутність в Україні культури постійного навчання протягом усього життя. Крім того, перевагами України є зростаюча місткість та привабливість ринку.

Всесвітня торговельна організація оцінює потенціал внутрішнього ринку країни в 4,4 бала з семи, а обсяг зовнішнього — в 5,2 з семи. «Тут дійсно має місце прогрес, — вважає Дубровський. — Треба віддати належне нашому бізнесу, він активно шукає зовнішні ринки збуту, і Україна не фокусується на одному з них, як середньоазіатські держави, прив'язані до Росії». Вище свого звичайного середнього рівня країна виглядає і в плані безпеки — їй особливо не загрожує світовий тероризм. Однак, Україна має посередній рівень дотримання прав людини в багатьох сферах, свідчать рейтинги.

Найбільшу тривогу у експертів викликає тривалість життя українців, яка скоротилася з 70,5 років в 1990 році до 68,8 зараз. Ще одним проблемним показником називають обсяг ВНД на душу населення — $ 6,4 тис., що втричі нижче, ніж в таких країнах, як Словенія, Чехія та Словаччина. Варто відзначити, що самі українці поставили оцінку життя в Україні в 5,1 бала з десяти. На думку експертів, надалі для можливого зміцнення своїх позицій в міжнародних рейтингах Україна може поліпшити ситуацію з ринковими інститутами, на зовнішньому та внутрішньому ринку, в соціальній сфері.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути