chrome firefox opera safari iexplorer

Пасажирам поламаних Hyundai відмовляють у компенсації

23 травня 2013 о 15:00

Пасажирам поїздів Hyundai, які постраждали через поломки, не вдається отримати компенсацію, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Суд в один конец.

Усього, за даними партнера юркомпанії Правочин Олександра Онищенкова, станом на січень в Укрзалізницю за компенсаціями на загальну суму 47 тис. грн звернулися близько 400 осіб.

Однак, як зазначає Ъ, жодна заява задоволена не була. Аргументом державної монополії стала відсутність нормативу про порядок відшкодування збитку. Примітно, що такий документ не розроблений і досі.

Крім того, згідно з чинною процедурою, для отримання компенсації пасажир повинен пред'явити квиток із відмітками, що підтверджують поломку поїзда і присутність пасажира на рейсі. Скласти акт про поломку і проставити у квитках відповідні штампи зобов'язані провідники або начальник рейсу.

Проте, як зазначає Максим Щербатюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, постраждалий через поломку швидкісного поїзда Інтерсіті+ у жовтні 2012-го, «за весь час подорожі поговорити зі стюардами або начальником поїзда було неможливо, вони уникали спілкування з пасажирами і нікому нічого в квитках не відзначали».

Частина пасажирів продовжила відстоювати свої права в суді. Однак два такі позови (один з яких подав Щербатюк) були відхилені через відсутність у пасажирів переконливих доказів їх присутності на рейсі — адже квитки не були іменними.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути