chrome firefox opera safari iexplorer

Складено рейтинг найстійкіших банків України

31 серпня 2013 о 10:09

Найстійкішими банками в Україні, за даними порталу «Мінфін», на сьогодні є «Райффайзен Банк Аваль», «Укрексімбанк» і «Ощадбанк».

Видання проаналізувало звітність українських банків за другий квартал і склало рейтинг найбільш стійких фінзакладів для фізичних осіб.

«Австрійська „донька“ („Райффайзен Банк Аваль“), що активно працює як в роздробі, так і в секторі МСБ, наростила за останній квартал свій депозитний портфель фізосіб на 2,3%, кредитний портфель — на 2,9%, а власний капітал банку зріс на 4,3%. Чистий прибуток банку у ІІ кварталі становив 438 млн гривень. Стійкість банку також підкріплена високим рівнем підтримки материнської групи і високими оцінками експертів», — зазначається у публікації.

Державний експортно-імпортний «Укрексімбанк» збільшив свій роздрібний депозитний портфель на 1,2%, кредитний портфель — на 2,9%, а власний капітал — на 0,3%. Зросли й активи банку — на 2,2%. Прибуток фінзакладу у другому кварталі становив 47 млн грн. Стійкість банку також підкріплюється державним капіталом і високими оцінками експертної групи.

Активи «Ощадбанку» за ІІ квартал злетіли на цілі 10,8%. При цьому кошти у держбанку активно розміщували як фізичні (+7,2%), так і юридичні особи (+9,5%). Кредитний портфель збільшився на 2%. Як і в попередньому кварталі, банк працював прибутково, закінчивши квітень-червень з доходом 157 млн гривень.

У ТОП-10 рейтингу найстійкіших банків увійшли також: «Укрсиббанк», «Креді Агриколь Банк», «ВТБ Банк», «Укрсоцбанк», «ПУМБ», «Альфа-Банк» і «ОТП Банк»

Учасниками щоквартального рейтингу стійкості є лише ті банки, портфель роздрібних депозитів у яких перевищив 1 млрд гривень.

При оцінюванні банків враховувалася якість їх активів і фондування, прибутковість і достатність капіталу, а також платіжна репутація і лояльність вкладників.

Крім формульних розрахунків на базі офіційної звітності банків, враховувалися також коригуючі оцінки від експертної групи (інвестиційна компанія Dragon Capital, рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг», аналітична група Da Vinci AG).

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути