chrome firefox opera safari iexplorer

Прем'єр-міністр доручив ввести мораторій на будівництво у буферних зонах об'єктів ЮНЕСКО

12 вересня 2013 о 09:31

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив ввести мораторій на будівництво у буферних зонах об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як пише видання КоммерсантЪ-Украина, в першу чергу йдеться про забудову біля Києво-Печерської лаври та Софії Київської.

Видання пише, що Азаров доручив Міністерству культури «розробити зміни до законодавства про введення мораторію на будівництво в буферних зонах пам'яток культурно-історичної спадщини».

Він також закликав скорегувати генплани міст, в яких перебувають об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, «з визначенням буферних зон і режимів їхнього використання».

Ъ пише, що проблема будівництва в буферних зонах є актуальною для Києво-Печерської лаври та Софії Київської. «Зараз там дві проблемні забудови. На вулиці Гончара, 17/23 будується елітний багатоквартирний комплекс, а на вулиці Десятинній — висотна адміністративна будівля», — повідомила виданню голова громадської організації Андріївсько-Пейзажна ініціатива Марина Соловйова.

При цьому в Мінкульті зазначають, що законодавство не передбачає прямої заборони на забудову буферних зон. «Зараз це питання регулюється міністерським наказом від 2011 року, який об'єднав буферні зони Софії та Лаври і заборонив там будівництво будівель вище дев'яти поверхів», — розповів заступник департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкульту Віктор Вечерський.

За його словами, жорсткість правил забудови передбачено генеральним планом Києва. Документ, зокрема, забороняє нове будівництво на території буферних зон, якщо воно не пов'язане з реставрацією, але допускає «перетворення», що сприяють відновленню історичного архітектурного ансамблю.

При цьому в Мінкульті заявили, що готові винести на розгляд Київради питання про мораторій, але сумніваються, що його буде прийнято.

Не вірять у накладення мораторію й громадські активісти. «Це питання кілька разів піднімалося на сесіях, але за нього ніхто не хотів голосувати, тому що у всіх фракціях є люди, зацікавлені в будівництвах у центрі столиці», — заявила Соловйова.

***

В Україні налічується понад 140 тисяч пам'яток культурної спадщини. Протягом року їх відвідують близько 40 млн туристів. Пам'яток ЮНЕСКО в Україні сім: Києво-Печерська лавра, Софія Київська, архітектурний ансамбль центру Львова, букові ліси Карпат, резиденція митрополитів Буковини в Чернівцях, ділянка геодезичної дуги Струве в Хмельницькій та Одеській областях, Херсонес Таврійський і дерев'яні церкви Карпатського регіону.

Раніше ЮНЕСКО ледь не виключило Софію Київську та Києво-Печерську лавру зі списку всесвітньої спадщини через будівництво у буферних зонах даних об'єктів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути