chrome firefox opera safari iexplorer

Стали відомі 7 чудес Києва

27 вересня 2013 о 14:01

27 вересня, у День туризму, Оргкомітетом акції «7 чудес Києва» були оголошені та нагороджені переможці цієї акції. Урочиста церемонія відбулася у Києво-Печерській лаврі.

Нагадаємо, «7 чудес Києва» — це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», яка була започаткована у 2007 році Фондом Миколи Томенка «Рідна країна».

За цей час були визначені «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес» та «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Акція «7 чудес Києва» стартувала на початку 2013 року. Під час її першого етапу фахівцями, експертами та членами Оргкомітету акції були відібрані 30 об’єктів-фіналістів, які далі змагалися за звання чудес Києва. Так, з травня на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua розпочалося Інтернет-голосування, де кожний бажаючий мав змогу обрати свої 7 чудес Києва. Паралельно методом анкетування були опитані експерти, які теж визначили найкращі об’єкти столиці.

Саме за сумою показників Інтернет- та експертного голосування (50/50) і були визначені переможці акції «7 чудес Києва». Оргкомітетом також було прийнято рішення об’єднати в одну номінацію як об’єкти, що поєднані територіально та створюють своєрідні єдині історико-архітектурні та культурні комплекси міста, — Андріївську церкву з Андріївським узвозом, а також Києво-Могилянську академію зі Старим Подолом.

Отже, ПЕРЕМОЖЦЯМИ акції «7 чудес Києва» стали (за абеткою):

  • Андріївська церква та Андріївський узвіз
  • Будинок з химерами
  • Видубицький монастир
  • Володимирський собор
  • Києво-Могилянська академія та Старий Поділ
  • Києво-Печерська лавра
  • Софія Київська

Оргкомітетом акції було прийнято рішення спеціальними нагородами відзначити також СПЕЦНОМІНАНТІВ акції: Михайлівський Золотоверхий собор як найвизначніший з відтворених об’єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей як дві визначних пам’ятки столиці, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

За традицією, про переможців акції «7 чудес Києва» (як і про переможців попередніх акцій) будуть відзняті телевізійні передачі та видрукувана поліграфічна продукція – буклети, календарі тощо.

«Рідна країна»

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути