chrome firefox opera safari iexplorer

Стали відомі 7 чудес Києва

27 вересня 2013 о 14:01

27 вересня, у День туризму, Оргкомітетом акції «7 чудес Києва» були оголошені та нагороджені переможці цієї акції. Урочиста церемонія відбулася у Києво-Печерській лаврі.

Нагадаємо, «7 чудес Києва» — це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», яка була започаткована у 2007 році Фондом Миколи Томенка «Рідна країна».

За цей час були визначені «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес» та «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Акція «7 чудес Києва» стартувала на початку 2013 року. Під час її першого етапу фахівцями, експертами та членами Оргкомітету акції були відібрані 30 об’єктів-фіналістів, які далі змагалися за звання чудес Києва. Так, з травня на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua розпочалося Інтернет-голосування, де кожний бажаючий мав змогу обрати свої 7 чудес Києва. Паралельно методом анкетування були опитані експерти, які теж визначили найкращі об’єкти столиці.

Саме за сумою показників Інтернет- та експертного голосування (50/50) і були визначені переможці акції «7 чудес Києва». Оргкомітетом також було прийнято рішення об’єднати в одну номінацію як об’єкти, що поєднані територіально та створюють своєрідні єдині історико-архітектурні та культурні комплекси міста, — Андріївську церкву з Андріївським узвозом, а також Києво-Могилянську академію зі Старим Подолом.

Отже, ПЕРЕМОЖЦЯМИ акції «7 чудес Києва» стали (за абеткою):

  • Андріївська церква та Андріївський узвіз
  • Будинок з химерами
  • Видубицький монастир
  • Володимирський собор
  • Києво-Могилянська академія та Старий Поділ
  • Києво-Печерська лавра
  • Софія Київська

Оргкомітетом акції було прийнято рішення спеціальними нагородами відзначити також СПЕЦНОМІНАНТІВ акції: Михайлівський Золотоверхий собор як найвизначніший з відтворених об’єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей як дві визначних пам’ятки столиці, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

За традицією, про переможців акції «7 чудес Києва» (як і про переможців попередніх акцій) будуть відзняті телевізійні передачі та видрукувана поліграфічна продукція – буклети, календарі тощо.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути