chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада роздержавить друковані ЗМІ задля об’єктивної інформації

13 вересня 2013 о 15:00

Комітет з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України рекомендує парламенту ухвалити за основу законопроект про реформу державних і комунальних друкованих ЗМІ, передає прес-служба ВРУ.

Проект закону № 2600 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» доопрацювали в профільному комітеті відповідно до рішення ВРУ від 5 вересня 2013 року.

Законопроект передбачає визначення в законодавстві України шляхів реформування державних друкованих ЗМІ та їхніх редакцій. Ця реформа передбачає, що органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування повинні вийти зі складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ та редакції (якщо редакція не має державного (комунального) майна). Крім того, редакції державних друкованих ЗМІ хочуть перетворити в самостійні суб’єкти господарювання зі збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості ЗМІ.

Якщо у власності редакції є державне або комунальне майно, то планується дозволити наступну приватизацію майна редакції за умови, що трудовий колектив редакції не подає протягом відповідного терміну пропозиції щодо своєї участі у реформуванні.

Законопроект також передбачає перетворення друкованих засобів масової інформації, заснованих центральними органами виконавчої влади, в офіційні друковані видання.

Метою реформи державних та комунальних ЗМІ є поширення об’єктивної інформації в інтересах громадян України та зміна правил взаємодії влади з редакціями таких ЗМІ.

Джерело: ПІК
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути