chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині знайшли унікальний рукопис Корану

24 жовтня 2013 о 11:31

Унікальний рукопис Корану упродовж 20-ти років зберігався у Острозькому музею-заповіднику, поки ним не зацікавилися вчені. За свідченням експертів, знайденому екземпляру Священної Книги мусульман, як мінімум, двісті років, повідомляє РІСУ.

Священну Книгу придбали для музею його працівники. Як виявилося, екземпляр Корану є надзвичайно цінним. Фахівці стверджують, що над ним працювали не менше року. Рукопис являє собою ретельно записаний на ганчір'яних аркушах коричневим чорнилом текст Священного Писання, деякі сторінки якого протерті до дірок внаслідок багаторічного читання.

Мистецтвознавець Микола Бендюк, визначаючи вік знахідки, каже, що папір, на якому записаний текст Писання, почали робити вже наприкінці 18 — початку 19 століття.

У свою чергу, Михайло Якубович, сходознавець, який першим перевів смисли Корану українською мовою, підкреслив, що унікальність екземпляра полягає в тому, що переписаних і збережених рукописів подібного роду на Західній Україні просто не знаходили.

Вчені припускають, що переписувач Корану Мустафа Адам Алі (Михайло Якубович розібрав це ім'я на рукописі), швидше за все походив з татар, захоплених в одній із битв Костянтином Острозьким в 16 столітті.

На сьогоднішній день рукопис Корану оцінюють в десятки тисяч гривень. Цей примірник є повним: 19 зшитих між собою зошитів вміщують всі 114 сур.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути