chrome firefox opera safari iexplorer

У Холодному Яру вшановують останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського

13 листопада 2013 о 13:26

Сьогодні виповнюється 210 років від дня смерті Петра Калнишевського, останнього кошового славної Запорозької Січі, повідомляє Україна молода. 

І в Холодному Яру, на хуторі Буда Чигиринського району, біля тамтешнього козацького храму на його честь патріоти не лише з Черкащини, а й з усієї України вшановують пам’ять Петра Багатостраждального.

Ми проведемо молебень до Святого Праведного Петра Калнишевського — за Україну та за її волю i панахиду за всіх борців, репресованих і убієнних на Соловецьких островах, говорить «УМ» настоятель храму протоієрей Василь Циріль. Петро Калнишевський, розмiрковує священик, мав владу і багатство, але всього цього позбувся і 25 літ вiдсидiв на Соловках.

До речі, сьогодні за Святого Праведного, наголошує протоієрей, молитимуться і за 15 тисяч кілометрів від Холодного Яру — в австралійському Мельбурні. Там пам’ять гетьмана вшановуватимуть козаки 8–го куреня імені Петра Калнишевського вільного козацтва Мельбурна.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути