chrome firefox opera safari iexplorer

УГКЦ разом з єврейською громадою заснували медаль митрополита Андрея Шептицького

03 листопада 2013 о 13:27

Єврейська громада України у співпраці з УГКЦ цього року заснувала особливу відзнаку – медаль митрополита Андрея (Шептицького), якою нагороджуватимуть осіб, котрі найбільше прислужилися справі українсько-єврейського примирення.

Про це сьогодні, 1 листопада, у день смерті митрополита Андрея (Шептицького), під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ пригадав, що митрополит Андрей свого часу, зокрема, підтримував дружні стосунки з представниками різних конфесій та національностей.

«Він листувався з тисячами людей, спілкуючись з різними особами на Сході й на Заході, у тому числі з православними єрархами по той бік Збруча. І потім, коли горнило революцій і громадянської війни виганяло їх із їхніх єпископських осідків, колишні його опоненти знаходили прихисток і відчинені двері на святоюрській горі в палатах митрополита Андрея. Славний Антоній Храповицький, який ніколи не відзначався надмірною любов’ю до ідеї Української Помісної Церкви, опонент митрополита Андрея, побачив великого чоловіка, який відчинив йому гостинно двері свого дому», — зазначив першоєрарх.

Він також пригадав, що Андрей (Шептицький) добре знав єврейську мову.

Як розповідає архиєрей, сьогодні єврейська громада віднаходить його листи і глибоко вражена, що він не тільки писав вишуканою мовою їхньої громади того часу, а й вживав цитати духовних лідерів і мислителів єврейської громади того часу.

«Митрополит Андрей був пророком свого часу, пророком єднання між Церквами, між народами, між світовими релігіями. Особа, яка зуміла залишитися велетнем духу і на цій основі побудувати нове обличчя нашої Церкви ХХ століття, у час коли люди втрачали людську подобу – у горнилі Світових воєн», — наголосив Глава УГКЦ.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути