chrome firefox opera safari iexplorer

Технології майбутнього: 3D-принтери, що друкують шоколад та цукерки

08 січня 2014 о 14:25

На Міжнародній виставці побутової електроніки (CES) у Лас-Вегасі представили два 3D-принтери, що можуть друкувати солодощі. Промислове виробництво цих пристроїв має розпочатися вже протягом цього року.

Представлені принтери здатні друкувати шоколад та ласощі на основі цукру у різноманітних формах, які важко було б створити за допомогою традиційних методів.

На меншому принтері, що має назву Chefjet, можна друкувати лише однокольорові ласощі, тоді як більший — Chefjet Pro – дозволяє створити різнокольорові цукерки.

Водночас експерти кажуть, що через зависоку ціну продаж цих принтерів буде обмежений.

Базова версія коштуватиме близько 5 000 доларів, тоді як більш «просунутий» варіант обійдеться вдвічі дорожче.

Окрім пристроїв, що друкують солодощі, американська компанія-розробник 3D Systems представила й інші новинки, зокрема принтер, що може друкувати керамічні вироби, та принтер, що створює різнокольорові вироби з пластику.

До сьогодні найчастіше 3D-принтери такого цінового діапазону використовувалися для створення прототипів – моделей, що дозволяють побачити, як виглядатиме майбутній продукт, а про вироблення товарів, готових до вжитку та продажу, мови не було.

солодощі, надруковані на 3D-принтері

Як щодо кави із «надрукованими» цукерками?

Надруковані солодощі

Обидва винаходи компанії 3D Systems можуть друкувати ласощі з шоколаду або цукру з ароматом ванілі, м’яти, зеленого яблука, вишні та дині.

Більший з двох пристроїв Chefjet Pro відрізняється тим, що, змішуючи різні інгрідієнти, може також створювати зображення фотографічної якості.

Солодощі створюються шляхом пошарового друку. Спочатку принтер друкує цукровий шар, а тоді за допомогою струменевої голівки наносить шар води, аби суміш застигла. Це дозволяє створити не просто ласощі, а придатні до споживання комплексні конструкції, які часом навіть мають рухомі деталі.

На додачу до диво-принтерів компанія-виробник також випустить «Книгу цифрових рецептів», яка допоможе початківцям навчитися друкувати солодощі.

3D Systems — далеко не єдина компанія, що представила подібні 3D-принтери на цьогорічній виставці. Свою версію аналогічного пристрою під назвою Foodini продемонструвала також іспанська компанія Natural Machines. Її винахід може друкувати шоколад та равіолі.

Принтери, що можуть друкувати їжу, зацікавили і Клацнути NASA. Відомо, що космічна агенція фінансує розробку пристрою, що зможе друкувати харчі для астронавтів.

Загалом, на цьогорічній виставці у Лас-Вегасі свої 3D-принетри різної спрямованості представили понад 30 компаній з усього світу, що свідчить про неабияку конкуренцію у галузі 3D-друку.

За матеріалами статті Лео Келіона, кореспондента ВВС з питань технологій

Джерело: BBC
Розділи: Новини освіти

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі