chrome firefox opera safari iexplorer

Вийшов 5-й Світовий рейтинг благодійності CAF. Україна – на 103 місці

19 листопада 2014 о 17:10

18 листопада британська організація Charities Aid Foundation випустила черговий Світовий рейтинг благодійності – World Giving Index.

Цього року рейтинг проводився уп’яте. Як і у попередні роки, його результати базуються на відповідях респондентів на запитання: «Чи займалися ви чимось з перерахованого нижче протягом останнього місяця:

  • жертвували гроші некомерційним організаціям;
  • працювали у некомерційних організаціях як волонтер;
  • надавали допомогу людині, яка безпосередньо на неї потребує».

У п’ятому виданні Світового рейтингу благодійності містяться дані про благодійність у світі за 5 років (з 2009 по 2013 роки). Він включає дані по 135 країнам світу, які були зібрані протягом 2013 календарного року.

У 5-му світовому рейтингу благодійності Україна посідає 103 місце, відсоток рейтингу благодійності – 23. Це на одну позицію гірше, аніж у минулому рейтингу (102), але все одно значно краще, ніж позиція, з якої стартувала наша країна (153, передостаннє місце). Україна ділить 103 місце з Беніном, Боснією та Герцеговиною, Естонією та Нагорним Карабахом.

По окремих напрямах благодійної діяльності Україна посідає:

  • за обсягом пожертв – 123 місце;
  • за обсягом волонтерської роботи – 43 місце;
  • за обсягом безпосередньої допомоги – 118 місце.

Даний рейтинг проводився протягом одного місяця 2013 року (так зазначено в методології), і, скоріше за все, це було до Майдану. Тому вказані дані не віддзеркалюють хвилю волонтерства та благодійності кінця 2013 та 2014 років.

«Ми бачимо, що представлені у рейтингу дані не відображають актуальний стан благодійності і волонетрства в Україні, – зазначив Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук. – Сьогодні благодійна і волонтерська робота є частиною буття кожного українця, від мала до велика. Щодня в різних куточках країни проходять десятки благодійних акцій, потужно розвивається волонтерський рух, небувалою є соціальна відповідальність бізнесу.

Але ці результати є своєрідною «машиною часу». Вони демонструють, якими ми були ще рік тому. Майдан прищепив нам необхідність взаємодопомоги і взаємопідтримки. Сьогодні вони втілюються у єднанні всієї країни на допомогу нашим військовим. І у подальшому, переконаний, вони нікуди не зникнуть. Адже ми змінилися, наше суспільство стало іншим. А 5-й Світовий рейтинг благодійності показав, яким було наше суспільство до Революції Гідності».

Перше-друге місце у 5-му Світовому рейтингу благодійності ділять між собою Мьянма і США. На третьому місці – Канада, далі розташувалися Ірландія, Нова Зеландія, Австралія, Малайзія, Велика Британія. Дев’яту і десяту сходинку розділили Шрі-Ланка й Трінідад і Тобаго.

Катерина Зоркіна

Розділи: Суспільство

28 січня

Інші дати
Семен Брауде
(28 січня 1911, Полтава — 30 червня 2003, Харків) — український радіофізик і радіоастроном. Академік АН УРСР (з 1958), доктор технічних наук, професор. Засновник радіоокеанографії та декаметрової радіоастрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Високович
(1854, м. Гайсин Вінницька область - 1912), паталогоанатом, бактеріолог та епідеміолог. Вважається основоположником харківської школи бактеріологів.
Розгорнути
Народився Василь Масютин
(1884, м. Рига, Латвія - 1955) - український художник, скульптор, майстер гравюри, представник символізму. Автор гравюр "В Буковині", "Маніфестація" та ін. Оформлення літературних творів Гоголя, Блока тощо. Пам"ятник Глінці у Берліні.
Розгорнути
Народився Юлій Мейтус
(1903, м. Єлисаветград, нині м. Кіровоград, - 1997) - український композитор єврейського походження. Автор 17 опер ("Гайдамаки", "Украдене щастя", "Ярослав Мудрий" та ін.), близько 300 романсів на слова Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка, Андрія Малишка, Павла Тичини та ін.
Розгорнути