chrome firefox opera safari iexplorer

6 доказів того, що сміх дуже корисний

27 квітня 2015 о 12:16

Якщо у вас поганий настрій, то психологи радять підійти до дзеркала і посміхатися протягом хвилини. Таким чином мозок отримає інформацію про те, що все добре і настрій автоматично покращиться. І якщо посмішка здатна налаштувати організм на позитивне сприйняття всього навколишнього, то сміх творить просто чудеса. Про те, чому корисно сміятися, читайте нижче.

1. Сміх завжди позбавить від депресії. Всього одна хвилинка завзятого сміху замінить сеанс глибокої релаксації. Навіть якщо ви згадайте анекдот, який нещодавно вас розсмішив, рівень гормонів радості підвищиться.

2. Покращує фігуру. 10-15 хвилин сміху спалюють стільки калорій, скільки б ви спалили на 30-ти хвилинному тренуванні в спортзалі. Коли ви смієтеся, в роботу включається 80 груп м'язів! Під час сміху краще всього працюють м'язи спини і ніг (корисно для вашої постави).

3. Сміх стимулює вплив на імунну систему і надійно захищає організм від стресів. Вченими вже давно доведений той факт, що любителі посміятися значно рідше хворіють.

4. Заспокоює нерви. Сміх для організму прирівнюється до прогулянки в чудовому лісі.

5. Омолоджує шкіру. Існує міф, в який вірять багато жінок: «Якщо боїшся зморшок на обличчі — стримуй сміх». І зовсім дарма! Маска серйозності забирає всі живі емоції обличчя. Живий і щирий сміх тонізує м'язи обличчя, уповільнює процеси старіння і забезпечує приплив крові до шкіри, а значить, додаткове харчування, пружність і здоровий рум'янець.

6. Сміх корисний для серця. Вчені виявили, що веселі люди страждають серцево-судинними захворюваннями на 40 % менше, ніж похмурі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути