chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відкрили музей гуцульської магії

28 вересня 2015 о 12:41

Цього літа Музей гуцульської магії став найпопулярнішим закладом серед туристів, які приїжджають на Верховинщину. Щодня заклад відвідують сотні гостей. Тут представлено речі, якими користувалися маги-мольфари.

Екскурсовод розповідає туристам про легендарного мольфара Нечая, котрий помер у липні 2011 року, а прославився тим, що чи не першим продемонстрував своє уміння на публіці під час першого фестивалю «Червона рута», утримувати ясну сонячну погоду за допомогою магічних ритуалів. З того часу до нього приходило багато людей, які бажали вилікуватися від різних недуг або дізнатися своє майбутнє. Також розповідають про інших гуцульських магів, гадєрів і ворожбитів, про їхні непересічні вміння і таємниці.

Музей працює на території однієї із приватних садиб. Ініціатори його створення кажуть, що туристів на Верховинщині стає дедалі більше, і аби зацікавити їх, вже замало лише гарної природи і гуцульської кухні. Тому вирішили, що унікальні гуцульські історії про магію і мольфарів будуть цікавими гостям краю.

Джерело: Версії.if.ua
Розділи: Новини культури

23 квітня

Інші дати
Народився Василь Земляк (Вацик)
(1923, - с. Конюшівка Вінницької обл. - 1977) - український письменник, видавець, кіносценарист.  Найбільше визнання здобула дилогія "Лебедина зграя" (фільм "Вавилон - ХХ") і "Зелені млини".
Розгорнути
Народився Григорій Тютюнник
(1920, с.Шипівка Полтавська область – 1961) - український письменник. Автор роману «Вир».
«Кажуть, що дуже мудрий чоловік оту всю техніку військову видумав. А я мислю так, що якби найшовся такий, що все оте попалив, той був би наймудріший...» (Григорій Тютюнник
Розгорнути
Народився Іван Шмальгаузен
(1884, м. Київ - 1963) - біолог. Всесвітньо відомий теоретик еволюційного вчення XX ст.
Розгорнути