chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відкрили музей гуцульської магії

28 вересня 2015 о 12:41

Цього літа Музей гуцульської магії став найпопулярнішим закладом серед туристів, які приїжджають на Верховинщину. Щодня заклад відвідують сотні гостей. Тут представлено речі, якими користувалися маги-мольфари.

Екскурсовод розповідає туристам про легендарного мольфара Нечая, котрий помер у липні 2011 року, а прославився тим, що чи не першим продемонстрував своє уміння на публіці під час першого фестивалю «Червона рута», утримувати ясну сонячну погоду за допомогою магічних ритуалів. З того часу до нього приходило багато людей, які бажали вилікуватися від різних недуг або дізнатися своє майбутнє. Також розповідають про інших гуцульських магів, гадєрів і ворожбитів, про їхні непересічні вміння і таємниці.

Музей працює на території однієї із приватних садиб. Ініціатори його створення кажуть, що туристів на Верховинщині стає дедалі більше, і аби зацікавити їх, вже замало лише гарної природи і гуцульської кухні. Тому вирішили, що унікальні гуцульські історії про магію і мольфарів будуть цікавими гостям краю.

Джерело: Версії.if.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути