chrome firefox opera safari iexplorer

Один з найбільших кам'яних мостів світу знаходиться в Україні

09 березня 2016 о 10:30

У казковій Ворохті можна побачити багато цікавого і захоплюючого – найкрасивіші природні картини, що зачаровують і чарують всіх гостей селища, давню церкву, атмосфера в якої захоплює дух і переносить на кілька століть назад, безліч старовинних польських і австрійських садиб.

Поряд з перерахованими скарбами Ворохти, в це невелике прикарпатське селище туристів приваблюють і старовинні мости, побудовані ще в часи, коли він входив до складу Австро-Угорщини.

Побачити один з мостів, що прикрашають архітектурний вигляд Ворохти, можна ще на під’їзді до селища, якщо їхати з боку Івано-Франківська. Це найбільший з чотирьох старовинних мостів, розташованих в селищі – Старий австрійський міст. Цей міст був зведений полоненими італійцями в 1895 році, він поєднав два береги річки Прут в місці, де річка має широке русло, на вигині залізниці. Через такого ландшафту міст довелося зробити дуже довгим – його довжина становить 130 метрів, а найширший його проліт має довжину 65 метрів.

Старий австрійський міст являє дуже красиву, мальовничу картину, складений з каменю, він здається дуже давнім і навіть казковим. Це грандіозна споруда з безліччю арок, що додають йому якусь особливу урочистість. За типом він ставиться до мостів – віадуках – так називають кам’яні арочні мости, по яких проходить дорога або залізничний шлях. Частиною залізничного сполучення Івано-Франківськ – Яремча – Ворохта – Рахів він був до 2000-го року, тепер же неподалік від вже не функціонального, а вартого об’єкта зведений новий міст. Ця архітектурна перлина Ворохти відома далеко за межами селища, оскільки Старий австрійський міст – це одне з всього п’яти подібних будівель у всій Західній Україні і один з найстаріших і найдовших кам’яних віадуків в Європі. Багато гостей Ворохти приїжджають сюди, щоб відчути романтику цієї пам’ятки Карпат, своїми очима побачити один з найвідоміших мостів Європи.

Серед старовинних кам’яних мостів у Ворохті Старий австрійський міст – найвідоміший, але далеко не єдиний. Селище прикрашають ще три мальовничих мости, вік кожного з яких близько століття. Прогулюючись по Ворохті, їх неможливо не помітити – в невеликому селищі вони виступають архітектурними домінантами, прикрашаючи його вигляд і роблячи його ще більш вражаючим, що запам’ятовується.

Проводячи свій відпочинок у Ворохті, кожен гість цього дивного селища буде вражений тим, якою красивою, незабутньою може бути архітектура настільки невеликого населеного пункту, і старовинні австрійські залізничні мости – віадуки відіграють у цьому одну з найбільш значних ролей.

Джерело: the city
Розділи: Туристичні новини

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі