chrome firefox opera safari iexplorer

Один з найбільших кам'яних мостів світу знаходиться в Україні

09 березня 2016 о 10:30

У казковій Ворохті можна побачити багато цікавого і захоплюючого – найкрасивіші природні картини, що зачаровують і чарують всіх гостей селища, давню церкву, атмосфера в якої захоплює дух і переносить на кілька століть назад, безліч старовинних польських і австрійських садиб.

Поряд з перерахованими скарбами Ворохти, в це невелике прикарпатське селище туристів приваблюють і старовинні мости, побудовані ще в часи, коли він входив до складу Австро-Угорщини.

Побачити один з мостів, що прикрашають архітектурний вигляд Ворохти, можна ще на під’їзді до селища, якщо їхати з боку Івано-Франківська. Це найбільший з чотирьох старовинних мостів, розташованих в селищі – Старий австрійський міст. Цей міст був зведений полоненими італійцями в 1895 році, він поєднав два береги річки Прут в місці, де річка має широке русло, на вигині залізниці. Через такого ландшафту міст довелося зробити дуже довгим – його довжина становить 130 метрів, а найширший його проліт має довжину 65 метрів.

Старий австрійський міст являє дуже красиву, мальовничу картину, складений з каменю, він здається дуже давнім і навіть казковим. Це грандіозна споруда з безліччю арок, що додають йому якусь особливу урочистість. За типом він ставиться до мостів – віадуках – так називають кам’яні арочні мости, по яких проходить дорога або залізничний шлях. Частиною залізничного сполучення Івано-Франківськ – Яремча – Ворохта – Рахів він був до 2000-го року, тепер же неподалік від вже не функціонального, а вартого об’єкта зведений новий міст. Ця архітектурна перлина Ворохти відома далеко за межами селища, оскільки Старий австрійський міст – це одне з всього п’яти подібних будівель у всій Західній Україні і один з найстаріших і найдовших кам’яних віадуків в Європі. Багато гостей Ворохти приїжджають сюди, щоб відчути романтику цієї пам’ятки Карпат, своїми очима побачити один з найвідоміших мостів Європи.

Серед старовинних кам’яних мостів у Ворохті Старий австрійський міст – найвідоміший, але далеко не єдиний. Селище прикрашають ще три мальовничих мости, вік кожного з яких близько століття. Прогулюючись по Ворохті, їх неможливо не помітити – в невеликому селищі вони виступають архітектурними домінантами, прикрашаючи його вигляд і роблячи його ще більш вражаючим, що запам’ятовується.

Проводячи свій відпочинок у Ворохті, кожен гість цього дивного селища буде вражений тим, якою красивою, незабутньою може бути архітектура настільки невеликого населеного пункту, і старовинні австрійські залізничні мости – віадуки відіграють у цьому одну з найбільш значних ролей.

Джерело: the city
Розділи: Туристичні новини

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути