chrome firefox opera safari iexplorer

Шість музеїв представили спільну виставку «Як не посварилися у Києві...»

14 червня 2016 о 10:33

У Музеї історії Києва відкрилась виставка під назвою «Як не посварилися в Києві...».

Цей виставковий проект представляють одразу шість музеїв: Істрико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, Музей української діаспори, Музей Шолома Алейхема, Музей Олександра Пушкіна та Музей шістдесятництва.

Представники кожного музею ніяк не пов’язані між собою, бо жили та творили у різні часи. Єдине, що їх об’єднує, — це місто Київ, пише Україна молода.

Головні герої експозиції: український історик Михайло Грушевський, російський письменник Михайло Булгаков, балетний танцівник паризької опери Серж Лифар, єврейський письменник і драматург Шолом Алейхем, класик російської літератури Олександр Пушкін та дисиденти-шістдесятники. Музеї всіх постатей входять до однієї родини музеїв історії міста Києва, що дало змогу створити один такий спільний проект.

Назва проекту незвична та цікава, а її логічне пояснення таке: оскільки герої виставки ніяк не були пов’язані часовими рамками у перебуванні в Києві, то і посваритись вони ніяк не могли.

Ідея проекту полягає у поєднанні різних поколінь у місті Києві. Це екскурс в історію Києва, за часів кожного з представників виставки. У музеї переплітаються зображення міста від початку ХІХ століття до сьогодення.

Доповнюють серію зображувального мистецтва фотографії героїв, афіші, карикатури, портрети та картини.

Серед літератури представлено прижиттєві видання роману «Євгеній Онєгін» та поеми «Руслан і Людмила» Пушкіна, книга «Народниє Южнорускіє Сказкі», яка завірена печаткою Грушевського, журнали «Рада», «Основа», «Громада» та «Соврємєннік», на якому стоїть цензорський підпис Крилова. Доповнюють експозицію серія друкарських верстатів українського опору 60-х років.

Чим далі, тим цікавіше: експозиція взуття, шкільних парт, єврейських обрядових предметів та багато іншого, що робить цю виставку різносторонньою на формат експонатів. Окрім творчих досягнень кожного представника музеїв, представлено також їхні особисті речі. Наприклад, тут можна побачити диплом, посвідчення, факультетську присягу та розписку Михайла Булгакова.

Автори виставкового проекту представляють його як спільну прогулянку героїв улюбленими місцями в Києві, серед яких Андріївський узвіз, Володимирська гірка, Труханів острів, Перша київська гімназія, Університет Святого Володимира та Свята Софія.

Це не тільки екскурсія містом, а ще і пізнання побуту, культури та традицій, реконструкція життя киян кількох поколінь. На столиках, лавах та стендах представлено додаток до експозиції у вигляді аркуша А4, на якому можна прочитати кумедні діалоги, суперечки та просто цікаві спогади видатних персонажів.

Представлені експонати показують глядачеві, яким бачили Київ Стус, Булгаков, Пушкін, Грушевський та інші герої. Кожен бачив його по-своєму, але єдине, що було в цьому погляді спільним, — це любов до Києва.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути