chrome firefox opera safari iexplorer

Чорнобиль 35 років тому: наші біль, героїзм і гордість

26 квітня 2021 о 11:21

Сьогодні найважливіше згадати поіменно всіх тих, хто віддав життя за мирне життя українців і всього світу.

Пошанувати і подякувати всім чорнобильцям та їх родинам, хто нині буде згадувати про свою участь у трагічних квітневих днях 1986 року. А владі старанно і відповідально виконувати свої зобов‘язання:

соціальні – перед чорнобильцями та їх родинами; 

міжнародні, бо через недофінансування, досі не виконані роботи зі зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об‘єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему;

щодо енергетичної безпеки держави – завершити заходи щодо введення в експлуатацію Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2);

кадрові, бо за старою ганебною звичкою, очільників важливих чорнобильських інституцій шукають за спеціальними критеріями й не можуть призначити роками – нинішнього керівника Державного агенства з Управління зоною відчуження призначено…2 місяця тому, який за часів Яценюка очолював Укргазвидобування і звинувачувався у наданні збитків державі на 23 мільйони гривень?!

І головна порада владі – не бійтеся частіше їздити до Чорнобиля, Прип'яті, Славутича й не чекайте чергових іноземних журналістів чи режисерів, які прорекламують за нас наш Чорнобиль.

Чорнобиль – це наша біль, це наш – героїзмі він мусить стати – нашою гордістю, а не соромом!

P.S. Нагадаю, що в період парламентської діяльності я зі своїми колегами домігся повернення низки соціальних виплат чорнобильцям та їх родинам, збереження спеціалізованих медичних закладів, створення Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника, розблокування міжнародної фінансової допомоги для завершення будівництва «Укриття-2»…Також гордий з того, що міськрада Славутича проголосувала за надання мені звання почесного громадянина!

Микола Томенко, очільник партії "Громадський рух «Рідна країна»

Розділи: Громадянська

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути