21 червня 1915 року в дачному селищі Кунцеве під Москвою Казимир Малевич завершив написання картини «Чотирикутник».
«Чотирикутник» — одна з найвідоміших картин в стилі супрематизму. Перейменована згодом у «Чорний квадрат», сьогодні вона, як і ще дві її авторські копії, зберігаються у Третьяковській галереї в Москві.
Казимир Малевич народився 23 лютого 1879 року в Києві у сім'ї дрібного службовця польського походження. Хоча дома говорили польською, київське оточення родини було україномовним. У 1920-ті роки Малевич у більшості своїх анкет записувався як українець. Художник займався живописом, який вивчав у Миколи Пимоненка в Київський рисувальній школі.
Двічі Малевич безуспішно намагався вступити у Московське училище живопису, а після остаточного переїзду в Москву, в 1907 році брав приватні уроки живопису. Через три роки він уперше взяв участь у виставці художників об'єднання «Бубнового валета», що працювали в стилі постімпресіонізму, після чого виставлявся у Петербурзі, Мюнхені та Москві, займався оформленням видань і декорацій для у футуристичному стилі.
У грудні 1913 року під час роботи над постановкою опери «Перемога над Сонцем» у Петербурзі, Малевичу прийшла ідея наполовину зафарбованого чорного квадрата, як головної декорації однієї із сцен.
21 червня 1915 року в дачному селищі Кунцеве під Москвою Казимир Малевич завершив написання картини «Чотирикутник», яка разом із «Чорним кругом» і «Чорним хрестом» 1 січня 1916 року були виставлені на футуристичній виставці російського авангарду «0,10» у Петербурзі.
Пізніше «Чотирикутник» (який насправді не має геометрично прямих кутів) був перейменований у «Чорний квадрат». Малевич виконав декілька його копій, що відрізняються малюнком, фактурою і кольором, а також полотна «Червоний квадрат» (1915) і «Білий квадрат» (1918), котрі за його задумом склали художньо-філософську тріаду.
На думку Малевича, «Чорний квадрат» був найкращою його роботою і за його заповітом став основним символом під час похорону художника в 1935 році. «Чорний квадрат», має розміри 79,5 см на 79,5 см. Зберігається у Третьяковській галереї в Москві, де також зберігаються ще два авторські повторення картини (інші два — в Російському музеї в Москві і в Ермітажі в Петербурзі).