chrome firefox opera safari iexplorer

Kodak припиняє випуск фотоапаратів і камер

09 лютого 2012 о 21:41

Компанія Eastman Kodak повідомила про припинення випуску цифрових фотоапаратів, компактних відеокамер і цифрових відеорамок.

Понад 100 років тому саме з цього бізнесу нью-йоркська компанія починала свій бізнес і саме на ньому здобула світову популярність.

Компанія була заснована в 1880 році Джорджем Істманом і отримала світову популярність завдяки своїм фотоапаратам Brownie і Instamatic, а також усім відомим жовто-червоним коробочкам з фотоплівкою. Експерти кажуть, що Kodak вперше проґавила момент бізнесу в 1990-х роках, коли фактично програла конкурентну боротьбу японським виробникам, а вдруге, коли проспала світанок ери цифрової фотографії.

Нагадаємо, що Kodak за рішенням суду наприкінці січня було надано трохи більше року для повної реорганізації власного збиткового підприємства та створення конкретного плану, який допоможе Kodak розрахуватися з боргами.

Експерти зараз розходяться в думці щодо точних причин банкрутства Kodak, але з останніх моментів більшість відзначають сумнівну якість управління останнього гендиректора Kodak Антоніо Переза, а також необхідність для збиткової компанії тримати штат в 19 тисяч осіб.

Наразі експерти сумніваються, що Kodak буде в стані виплатити всім 19 тисячам працівників вихідні допомоги, а також закрити всі медичні і пенсійні виплати.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути