chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільшу у світі ікону представили в луганському храмі

29 листопада 2013 о 12:30

З благословення архієпископа Луганського і Алчевського Митрофана у Свято- Володимирському кафедральному соборі Луганська виставлена ікона «Христос Вседержитель».

За заявою автора, художника Валерія Кошелєва, це найбільша не тільки в країні, а й у світі, повідомляють ПРАВМИР з посиланням на «Факти».

Розмір полотна — 3,26 на 2,82 метра. Художник претендує на рекорд України.

«Раніше найбільшою вважалася ікона Воскресенського храму в Ярославській області, Росії — її розмір 3,2 на 2,76 метра, тобто на шість сантиметрів у довжину і ширину менше моєї. Я вже зв`язався з представниками Книги рекордів України, і вони готові виїхати до Луганська. На цю роботу в мене пішло п`ять місяців, але готувався я до цього все своє життя», — розповів Валерій Кошелєв.

Художник писав монументальне творіння для вівтаря споруджуваного Старобільського храму.

Лики на іконі написані відповідно до канонів, але оформлення своєрідне — ікона виконана флуоресцентними (світяться в темряві) фарбами і прикрашена майже тисячею стразів та бусинок штучних перлин.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути