chrome firefox opera safari iexplorer

Головного бібліотекаря Феодосії судили за книгу про Голодомор

20 січня 2015 о 14:08

Директорку Феодосійської центральної бібліотечної системи було оштрафовано за зберігання так званих “екстремістських матеріалів” – в бібліотеках Феодосії виявили 12 примірників книги Василя Марочка про Голодомор.

У грудні 2014 року Феодосійський міський суд визнав директора міської бібліотечної системи винною за ст. 20.29 КоАП (масове зберігання з метою розповсюдження екстремістських матеріалів) і засудив до штрафу в 2 тис. рублів. Літературу конфіскували.

Правопорушення полягали в тому, що в Центральній міській бібліотеці ім. Гріна і в Центральній дитячій бібліотеці Феодосії у відкритому доступі було виявлено 12 примірників книги Василя Марочка “Геноцид українцiв. Серiя: Голодомори 1932—1933. Голодомор”, що входить до Федерального списку екстремістських матеріалів, повідомляє інформаційний портал “События Крыма”.

На думку прокуратури Феодосії, “зміст брошури має антиросійську орієнтованість. У брошурі використано мовні засоби, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі за ознаками належності до певної соціальної групи. Проаналізовані матеріали містять принизливі характеристики, негативні емоційні оцінки щодо національної групи та її окремих осіб, є заклики до розпалювання національної ненависті, тому можуть бути використані для зміни масової свідомості і служити основою для ультрарадикальних і націоналістичних установок”.

Книгу Марочка у Росії визнали екстремістською рішенням Міщанського районного суду Москви ще 1 грудня 2011. Тоді її знайшли серед великої кількості літератури, вилученої на початку 2011 року під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві.

Василь Марочко – доктор історичних наук. Він є провідним науковим співробітником Інституту історії України НАН України.

Джерело: litakcent.com
Розділи: Суспільство

27 листопада

Інші дати
Народилася Ольга Кобилянська
(1863, Румунія —1942) — українська письменниця. Авторка творів «Земля», «Царівна», «Меланхолійний вальс», «В неділю рано зілля копала» та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Чупринка (Грицько Чупринка)
(1879, с.Гоголів, Київська область - 1921) — український поет і громадський діяч. Автор збірок лірики «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган», Сон-трава», «Білий гарт», поеми «Лицар-Сам».
«Розкішний степ... Убогі села... Це ти, мій краю чарівний? Мій рідний край такий веселий, Мій рідний край такий сумний!» (Григорій Чупринка)
Розгорнути