chrome firefox opera safari iexplorer

Як у Києві святкуватимуть День міста

28 квітня 2015 о 10:58

Вже через місяць у столиці розпочнуться масове гуляння: в останні вихідні травня городяни відсвяткують День Києва.

«Цього року ми будемо дивувати новими проектами», – заінтригувала директор департаменту культури КМДА Діана Попова. Сегодня.ua дізнавалася, які розваги чекають на киян.

ТАНЦІ. Гуляння розпочнуться 26 травня, на Софійській площі. З цього дня почнуть працювати дитячі атракціони (їх уже почали монтувати). А в п'ятницю, 29 травня, відкриють грандіозний фестиваль вальсу, і презентують на загальний огляд панно з живих квітів, із зображенням символу міста – каштана!

«Взяти участь у фестивалі „Подаруй Києву вальс“ зможуть усі охочі, але призових місць буде тільки 27, в різних категоріях. Призовий фонд – 100 тис. Грн, які розділять між переможцями. Для участі потрібно зареєструватися», – поділився з «Сегодня» президент Folk Ukraine Ігор Добруцький.

А у вечірній час всі бажаючі зможуть безкоштовно навчитися танцювати латиноамериканські танці – самбу і румбу: для цього буде встановлено окремий танцпол, площею більше тисячі кв. м. Діти на святі теж знайдуть чим зайнятися: для них проведуть майстер-класи з виготовлення морозива.

МУЗИКА. Не обійдеться День міста і без музичного супроводу. Зі сцени на Софійській площі виступлять духові та симфонічні оркестри.

«Плануємо запросити на відкриття В'ячеслава Вакарчука та його підопічних з музичного шоу на ТБ, щоб вони заспівали гімн столиці: „Як тебе не любити, Києве мій“», – кажуть організатори. До речі: 30 травня на площі планується встановити ще й рекорд масового виконання гімну столиці.

СПОРТ. У центрі міста заплановано «Пробіг під каштанами», де традиційно беруть участь близько п'яти тисяч осіб. Але родзинкою стане міжнародні змагання з велоспорту – Race Horizon Park 2015.

Заходи пройдуть протягом трьох днів: 29 мая запланована велогонка для професіоналів в Голосіївському районі, 0 травня – на Хрещатику, у неділю – у Солом'янському районі, близько Протасового Яру. «Брати участь будуть міжнародні команди з США, Австрії, Великобританії, Польщі, Чехії. Крім того, цього року змагатися зможуть жінки – і професіонали, і аматори», – розповіли організатори велогонки.

ЛЕКЦІЇ. А в мерії анонсували проведення фестивалю PRO місто: він пройде у парку ім. Пушкіна. Там заплановані як розважальні, так і просвітницькі заходи, де зможуть поспілкуватися представники влади, культури, експерти та кияни, які хочуть зробити місто комфортніше.

«В рамках фестивалю відбудуться лекції (їх будуть читати мери інших міст), кінопокази, працюватимуть бібліотека і вуличні майстерні, а також фудкорд. Для дітей передбачили спецпрограми», – повідомив заступник голови КМДА Павло Рябікін.

Він також зазначив, що на заході покажуть проекти конкурсу стартапів: «Хочемо залучити молодих хлопців до участі в проектах міського розвитку. У цьому конкурсі будуть гідні нагороди – 200 000 грн, і спецпремії від партнерів», – пояснив Рябікін.

Світлове шоу і новий арт-проект

На День Києва на Пейзажній алеї пройде Вернісаж «Пейзажка». Організатори обіцяють масу заходів під гаслом «Пейзажка – для талантів». «Бажаючі поїсти і напітmся, сподіваємося, обійдуть цю подію стороною. Ми ж починаємо серію вернісажів для арт-гурманів. Головний принцип: Пейзажна алея – джерело духовної їжі», – розповів «Сегодня» Федір Баландін, голова громадської організації «Київ. Стратегія-2025».

У програмі святкування Дня Києва 30-31 травня: бієнале дитячого малюнка «Пейзажка», куратором якого виступає «тато» Пейзажки, Костянтин Скритуцький. Головний сюрприз для учасників: кращий малюнок буде розміщений в кабінеті мера Києва. Також пройде виставка фотографій київського руферского клубу «Два світи Києва. Вгору-Вниз» та вернісаж робіт студентів і викладачів Нацакадемії образотворчого мистецтва України «Київський пленер. Пейзажка».

Протягом свят киян порадує також концерт-фестиваль київських музичних шкіл. О 19:00 відбудеться концерт культових київських музикантів, а о 21:00 – світлове шоу.

А 31 травня буде презентовано спільний арт-проект Костянтина Скритуцького і відомого європейського скульптора Луїджі Серафіні – «Кодекс Пейзажки»: «Ескізне втілення – за Луїджі, а пластичне рішення – за мною», – зазначив Скритуцький.

Розділи: Суспільство

27 листопада

Інші дати
Народилася Ольга Кобилянська
(1863, Румунія —1942) — українська письменниця. Авторка творів «Земля», «Царівна», «Меланхолійний вальс», «В неділю рано зілля копала» та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Чупринка (Грицько Чупринка)
(1879, с.Гоголів, Київська область - 1921) — український поет і громадський діяч. Автор збірок лірики «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган», Сон-трава», «Білий гарт», поеми «Лицар-Сам».
«Розкішний степ... Убогі села... Це ти, мій краю чарівний? Мій рідний край такий веселий, Мій рідний край такий сумний!» (Григорій Чупринка)
Розгорнути