chrome firefox opera safari iexplorer

30-й ювілейний фестиваль традиційних ремесел та народного мистецтва

Дата події:27-28 квітня 2013 р.
Місце події:Національний музей народної архітектури та побуту України
Більше про подію:

У Національному музеї народної архітектури та побуту України, який знаходиться в селі Пирогів склалася давня традиція проводити народні свята, дні ремесел, ярмарки.

27-28 квітня 2013 року на Співочому полі музею відбудеться 30-й ювілейний традиційних ремесел та народного мистецтва, на який запрошуються кращі майстри з усієї України.

Серед мальовничих пагорбів у природному середовищі, в оточенні історичних пам’яток народної архітектури відвідувачі познайомляться з виробами гончарів із Опішні, Василькова, Косова, Волині, Криму; ткаль та вишивальниць з Решетилівки, Богуслава; різьбярів з Чернігівщині, Івано-Франківщини, Кіровоградщини. Майстри, які плетуть із лози, соломи, кореня сосни, рогозу привезуть свої вироби з Київщини і Закарпаття.

Народні умільці представлять свої вироби для продажу та покажуть майстер – класи з їх виготовлення.

Для гостей ярмарку виступлять найкращі фольклорні колективи України, циганський танцювальний ансамбль, та ін. Дизайнерські агентства покажуть свої колекції етномоди — 2013. Традиційний весняний ярмарок є одним із найулюбленіших свят киян та гостей міста.

В рамках весняної ярмарки на експозиції Наддніпрянщина відбудеться Свято врожаю березових бруньок – давньої слов’янської традиції, коли навесні чудодійний засіб від багатьох хвороб збирали цілими сім’ями. На гостей свята чекають майстер-класи з виготовлення художніх витворів, прикрас та сувенірів з берези, конкурси та консультації фітотерапевта.

Запрошуємо усіх киян та гостей міста відвідати Весняний ярмарок декоративно-прикладного мистецтва та традиційних українських ремесел, відпочити серед пам’яток народної архітектури і насолодитись чудовими краєвидами та запахами квітучої весни.

Конт.тел: +38 063-1022-755

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути