chrome firefox opera safari iexplorer

Дівочі ворожіння та козацькі вечорниці на Катерини в «Мамаєвій Слободі»

Дата події:07 грудня 2014 о 16:00
Місце події:«Мамаєва Слобода» (Київ, вул. М. Донця, 2)
Більше про подію:

Вечорниці, досвітки, молодіжні складки на Наддніпрянщині були традиційними для кінця листопада, початку грудня. Всі ці парубочо-дівочі гуляння були приурочені до однієї мети – майбутнього щасливого шлюбу. Особливо помічними у цьому вважались свято Святої Катерини – 7 грудня.

Наші прабабусі, коли були ще дівками, сподіваючись на щасливе заміжжя, ворожили на долю. Саме на Святої Катерини зрізали кілька вишневих галузок (гілочок), ставили їх у воду в хаті на покутті перед образами, якщо ж до Нового року (Святої Маланки) 31 грудня (за старим стилем) або 13 січня (за новим) вишні зацвітали, то це означало, що дівчина незабаром вийде заміж.
Парубки та дівчата, ласкаво запрошуємо до нашого гурту!

Козаки та козачки з селища «Козака Мамая» запрошують на вечорниці, що пройдуть на «Мамаєвій Слободі» на свято Катерини – 7 грудня. Тож спробуй і ти зламати на «Мамаєвій Слободі» гілочку вишні, нагодувати собаку спеченими в печі української хати чарівними балабушками, закликати долю, почути, як кукурікає півень, або ж пограти у веселу гру, потанцювати запальні танці під супровід троїстих музик саме так, як це робили наші прадіди.

Початок дівочих ворожінь та козацьких вечорниць 7 грудня о 16-00.

Хочемо, аби й Ви долучились до відтворення давніх добрих Наддніпрянських обрядів наших прабабусь та прадідусів, скуштували на вечорницях духмяного хмільного вишняку чи слив`янки та, танцюючи під супровід троїстих музик, так гепнули лихом об землю, щоб аж в москалів кури перестали нестись…

Дресс-код заходу — вишиванка.

Також, користуючись нагодою, пропонуємо Вам, Вашим кумам, сватам, друзям та колегам відчути перцюватий присмак давніх українських старосвітських традицій, тобто провести передноворічний корпоратив «До третіх півнів» не тільки в затишній атмосфері українських хат, а й за давніми козацькими традиціями… Адже святкування наповнені жартами, піснями та гарним настроєм в козацькому селищі «Мамаєва Слобода», що розташоване обіч витоку легендарної річки Либідь, всього-навсього за сім кілометрів від Хрещатика, практично в центрі столиці України, славному від віків місті Києві, додасть Вам бадьорості та снаги на весь наступний 2015 рік!

Про деталі передноворічної програми «До третіх півнів», а також можливість реєстрації та бронювання місць для Вашої компанії чи фірми, можна довідатись за тел... 361-98-48; 066-091-12-79 або ж написати листа — mamayevasloboda@gmail.com

Давайте спільно долучатись до відродження прадавніх українських традицій!

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути