chrome firefox opera safari iexplorer

Олексій Малих «Нізвідки. Ніде. Нікуди». Виставка. Живопис

Дата події:25 лютого–15 березня 2014 р.
Місце події:м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90
Більше про подію:

«Нізвідки. Ніде. Нікуди» – нова серія живописних робіт Олексія Малих, написана в умовних часових межах «весна-літо-осінь-2013» на пленерах, у майстерні після пленерів, у передчутті нових мандрів.

Олексій Малих шукає натхнення у прадавніх символах-знаках, спільних для древніх культур різних народів і збережених у буремному часі та зафіксованих на стінах печер, пірамід, в орнаментах кераміки, вишивки, ткацтва, вирізьблених на дерев’яних сволоках хат, виспіваних в обрядовому епосі.

Попри безперечний вплив автентики, художник створює власну знаково-образну систему, свій персональний код, своєрідну мову, яка народжується миттєво, інтуїтивно, з підсвідомості. Рух руки, спонтанний експресивний жест випереджує думку, а дотики пензля з фарбою відображають на площині полотна чи дерева природні кольори землі, що звучать по-новому крізь призму емоційного бачення митця, закоханого в архаїку.

У серії «Нізвідки. Ніде. Нікуди» немає прив’язки до певної місцевості, повернення до того, що вже відбулося, чіткого усвідомлення «тут і зараз». І немає сфокусованого уявлення про майбутнє.

Тільки відчуття – легкий подих-замилування миттю без часу і простору, кольоровий сплеск – надреальна справжність неба, заштрихованого чи то сіткою чорних гілок, чи спогадів, чи примарних видінь. І тільки фарба, що ллється й рухається природно, нескеровано-спонтанно, несучи з собою аромат смарагдових трав на світанку, кришталеву свіжість синіх гірських вітрів, криваве полум’я вечірніх заграв.

Польща, Таврія, Бессарабія, Карпати, Андалусія – лише милозвучний словесний ряд, не більше. Ні географічних подробиць, ані обрисів знайомих краєвидів – тільки відчуття легкого польоту над нізвідки-ніде-нікуди…

Про автора
Народився 1956 р. в Берліні.
1981 р. закінчив Московський державний педагогічний інститут, художньо-графічний факультет. Із 1995 р. – член НСХУ. З 1996 р. – співкуратор проекту «Весняний вітер». Куратор масштабного групового проекту «Дихання Землі» (2011, Київ).

У творчій біографії Олексія Малих – понад 50 персональних виставок, участь у численних проектах, ленд-арт-фестивалях, пленерах більш ніж у 20 країнах.

Живе та працює в Києві.

Відкриття виставки – 25 лютого о 18 годині.

Виставка працює по 15 березня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка.

Вхід – вільний.

Наш сайт: www.avsart.com.ua

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі