chrome firefox opera safari iexplorer

Святкування ювілею Миколи Вінграновського

Дата події:4-9 листопада 2011 р.
Місце події:м. Київ
Більше про подію:

План заходів відзначення ювілею:

  • 4 листопада — відкриття виставки в Національному музеї Т. Шевченка. Початок заходу о 17:00. На виставку приїдуть земляки відомого українця.
  • 7 листопада – покладання квітів на могилу Вінграновського на Байковому кладовищі. На заході будуть присутні представник від Спілки письменників Віктор Баранов, від академічного інституту літератури Сергій Гальченко, від Українського фонду культури – Борис Олійник.
  • 8 листопада – Клуб бібліотекарів, присвячений пам’яті М. Вінграновського. Серед виступів, Борис Олійник, Сергій Гальченко, Микола Сом, Анатолій Кульчицький – автор книги «200 світанків із Миколою Вінграновським». Гостей вітатимуть своїми виступами юні бандуристи (Парламентська бібліотека, початок о 10:00).
  • 9 листопада – виставка працівників бібліотеки Лесі Українки (11:00 година у Фонді культури) - Свято Вінграновського в Білій церкві та в селі Яблунівка.
Довідково
Відомий поет Микола Вінграновський народився 7 листопада 1936 року  у місті Первомайську Миколаївської області. У 2011 році йому б виповнилося 75 років.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути