chrome firefox opera safari iexplorer

Свято Івана Купала у «Буковелі»

Дата події:07 липня 2012 о 19:00
Місце події:Туристичний копмлекс Буковель, біля центрального буковельського озера
Більше про подію:

Туристичний комплекс «Буковель» та депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Шевченко запрошують взяти участь у одному з найвеличніших та загадкових свят літа — Івана Купала.

Це свято прийшло до нас із сивої давнини, знаменуючи вшанування бога Сонця (в давнину Дажбога) українцями-Дажбожими онуками. Вважалося, що о цій порі літнього сонцевороту, сонцестояння небесне світило досягає найбільшої сили й повертає на зиму. Казали, що Сонце, як уособлення світла й добра, святкує перемогу над темними силами, а тому при своєму сходженні воно «грає», «скаче» і «радіє».

Вся природа теж торжествує з цього, стає особливою, зачарованою. За народними переказами саме у купальську ніч на коротку мить розквітає папороть. Той, хто знайде її квітку, буде щасливим.

Люди вірили, що за допомогою цієї диво-рослини вони знатимуть все на світі, будуть розуміти мову тварин, зможуть одним дотиком руки відкривати замки, шукати скарби.

Отож запрошуємо всіх бажаючих 7 липня на свято Івана Купала.

На Вас чекає весела українська народна забава зі співами, жартами, запальною музикою, танцями, залицяннями, цікавими розповіддями, мріями та дискотекою навколо купальської ватри під карпатськими зорями...

І нехай рясно зацвіте у Карпатах папороть, ожививши прадавню казку –мрію.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути