chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Опішня – гончарна столиця України»

Дата події:20 травня - 30 червня 2013
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м.Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Більше про подію:

З 20 травня до 30 червня 2013 року у Києві в Парку Української Культури, що знаходиться біля будинку Центру Української Культури та Мистецтва, триватиме виставка традиційної Опішнянської кераміки.

Відкриття виставки — 20 травня 2013 року о 14:00.

До основних груп опішнянських виробів належать поливаний мальований посуд (горщики, глечики, миски, дзбанки, куманці, барильця); розписаний ангобами у техніці ріжкування або фляндрівки, переважно рослинним орнаментом; фігурний посуд (стилізовані зображення тварин: леви, барани, бики); зліплений із гончарних деталей; розписаний або оздоблений фактурним ліпним декором і кольоровими поливами; іграшки та дрібна скульптура, ліплена від руки.

У виставці зі своїми виробами візьмуть участь найвідоміші опішнянські майстри-гончарі, які своїм талантом та працьовитістю прославили Опішню на весь світ.

Серед них — Заслужений майстер народної творчості Василь Омеляненко, Майстер художньої кераміки Ганна Діденко, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Китриш, Олександр Шкурпела, Анатолій Шкурпела, Анатолій Щербань. Їх внесок в розвиток українського гончарства є безцінним!

Окрім цього, здивують відвідувачів і вироби талановитих учнів Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні».

В програмі заходу:

  • Святковий концерт за участю вихованців «Колегіум мистецтв у Опішні»;
  • Майстер-класи зі створення ляльки-мотанки та ліплення глиняного свищика, які проведуть майстри із с. Опішня.

Вхід вільний.

З питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів — звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru, www.dolesko.com

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути