chrome firefox opera safari iexplorer

Холмський краєзнавчий музей

  • Чернігівська обл., Корюківський район, смт. Холми, вул. Леніна, 90.
  • 8.00-17.00, обід з 13.00 до 14.00. Вихідні: субота, неділя
  • для дорослих – 2 грн., для дітей – 1 грн. Дні відкритих дверей: 18 травня
Про музей:

Холминський музей був створений у 1968 році на честь 50-ти річчя ВЛКСМ і отримав назву „Музей комсомольської слави”.  

З 2009 року після оновлення експозицій та реорганізації – музей перейменовано в Холминський краєзнавчий музей на правах відділу Корюківського історичного музею. 

Експозиція музею розміщена в трьох залах і охоплює проміжок часу, починаючи з моменту заснування с.Холми і до сьогодення.

Тематика екскурсій:
— загальний огляд;
— флора та фауна Корюківського краю;
— розділ “Героїчні сторінки історії”:
а) заснування с.Холми; б) селянські повстання проти поміщицького гніту 1859р.;
в) учасники подій 1917-19 рр.;
г) Велика Вітчизняна війна; діяльність підпільної комсомольської організації “Так починалось життя”.

Корюківський район найзеленіший на Чернігівщині, має найвищий процент лісистості – 39,7. Окрім того, на території району налічується 28 об’єктів природно-заповідного фонду. Саме тому два перші зали музею розповідають про флору та фауну Корюківщини та Холминщини. 
 

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути