chrome firefox opera safari iexplorer

Городоцький історико-краєзнавчий музей

  • 31200, Хмельницька обл., м. Городок, вул. Леніна, 20
  • (03851) 3-14-10
  • щоденно, крім понеділка з 9.00 до 18.00
  • для дорослих – 10 грн. для дітей, учнів і студентів (при наявності студентського квитка) – 5 грн. для дітей дошкільного віку в супроводі дорослих – вхід безкоштовний
Варто побачити: - унікальну знахідку трипільського періоду - фрагмент глиняної фігурки змія (ІV тис. до н.е.); - карту баронеси Н.Гейсмар 1863 року; - перший повнопривідний гусеничний мотоцикл – трансформер, супервсюдихід.
Про музей:

Городоцький історико-краєзнавчий музей є справжньою скарбницею історії краю.

Краєзнавчий музей бере свій початок від 6 червня 1969 року, коли у приміщенні районного Будинку культури, у двох кімнатах, було відкрито сім експозицій, що нараховували 768 експонатів.

У 1993 році музей перейшов у нову будівлю загальною площею 320 кв.м., яка розташована у центрі міста.

Нині фонд музею нараховує 4 тисячі одиниць зберігання. Серед них є унікальні предмети трипільської культури, кам'яного віку. В музейних запасниках зберігається значна кількість монет, археологічних знахідок, архівних матеріалів з історії району.

Експонати виставлені в одинадцяти залах музею і відображають основні процеси суспільно — історичного розвитку району — від найдавніших часів і до сьогодення.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути