chrome firefox opera safari iexplorer

Городоцький історико-краєзнавчий музей

  • 31200, Хмельницька обл., м. Городок, вул. Леніна, 20
  • (03851) 3-14-10
  • щоденно, крім понеділка з 9.00 до 18.00
  • для дорослих – 10 грн. для дітей, учнів і студентів (при наявності студентського квитка) – 5 грн. для дітей дошкільного віку в супроводі дорослих – вхід безкоштовний
Варто побачити: - унікальну знахідку трипільського періоду - фрагмент глиняної фігурки змія (ІV тис. до н.е.); - карту баронеси Н.Гейсмар 1863 року; - перший повнопривідний гусеничний мотоцикл – трансформер, супервсюдихід.
Про музей:

Городоцький історико-краєзнавчий музей є справжньою скарбницею історії краю.

Краєзнавчий музей бере свій початок від 6 червня 1969 року, коли у приміщенні районного Будинку культури, у двох кімнатах, було відкрито сім експозицій, що нараховували 768 експонатів.

У 1993 році музей перейшов у нову будівлю загальною площею 320 кв.м., яка розташована у центрі міста.

Нині фонд музею нараховує 4 тисячі одиниць зберігання. Серед них є унікальні предмети трипільської культури, кам'яного віку. В музейних запасниках зберігається значна кількість монет, археологічних знахідок, архівних матеріалів з історії району.

Експонати виставлені в одинадцяти залах музею і відображають основні процеси суспільно — історичного розвитку району — від найдавніших часів і до сьогодення.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути