chrome firefox opera safari iexplorer

Коростенський краєзнавчий музей

  • 11500, м. Коростень, вул. Грушевського, 6
  • (0412) 22-16-31
Про музей:

Коростенський краєзнавчий музей хоча і був відкритий 20 років тому, проте історія його створення почалася ще з 1924 року. Революційний ентузіазм городян й вимоги держави того часу щодо розвитку музейної справи, перетворили його в значущий науково-дослідницький центр регіону. Він співпрацював з провідними науково-дослідницькими закладами Києва, Ленінграда, Харкова, Житомира.

Пріоритетною темою роботи музею залишається древлянський період історії міста і краю.

У 1990-х роках велися поодинокі розвідкові дослідження, з метою встановлення якості та перспективи дослідження коростенських старожитностей.

З 2004 року за ініціативи та підтримки влади міста проводяться    дослідження експедиції Інституту археології Національної Академії наук України під керівництвом кандидата історичних наук Б.А. Звіздецького. Результати її роботи виявилися винятково плідними. До фондів музею надійшло понад 4 тис. предметів, більшість з яких є надзвичайно  цінними та унікальними.

Аналіз розкопок, спостережень дають підставу стверджувати про конструктивні особливості фортифікаційних споруд древлянської столиці та конкретизувати деякі історичні моменти про присутність і розвиток ковальського, залізоробного, гончарного, косторізного, ювелірного ремесел.

Створення музеєфікації «Малового» городища — музею під відкритим небом «Стародавній Іскоростень ІХ-Х ст.ст.» є продовженням даного напрямку роботи. Даний об’єкт буде не тільки візуально відтворювати споруди ІХ-Х ст., а й відповідатиме технологіям того часу.

В даний час продовжуються роботи по створенню історико-археологічного музею-заповідника «Стародавній Іскоростень», який буде діяти як науково-дослідна, музейна, туристична структура.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути