chrome firefox opera safari iexplorer

Коростенський краєзнавчий музей

  • 11500, м. Коростень, вул. Грушевського, 6
  • (0412) 22-16-31
Про музей:

Коростенський краєзнавчий музей хоча і був відкритий 20 років тому, проте історія його створення почалася ще з 1924 року. Революційний ентузіазм городян й вимоги держави того часу щодо розвитку музейної справи, перетворили його в значущий науково-дослідницький центр регіону. Він співпрацював з провідними науково-дослідницькими закладами Києва, Ленінграда, Харкова, Житомира.

Пріоритетною темою роботи музею залишається древлянський період історії міста і краю.

У 1990-х роках велися поодинокі розвідкові дослідження, з метою встановлення якості та перспективи дослідження коростенських старожитностей.

З 2004 року за ініціативи та підтримки влади міста проводяться    дослідження експедиції Інституту археології Національної Академії наук України під керівництвом кандидата історичних наук Б.А. Звіздецького. Результати її роботи виявилися винятково плідними. До фондів музею надійшло понад 4 тис. предметів, більшість з яких є надзвичайно  цінними та унікальними.

Аналіз розкопок, спостережень дають підставу стверджувати про конструктивні особливості фортифікаційних споруд древлянської столиці та конкретизувати деякі історичні моменти про присутність і розвиток ковальського, залізоробного, гончарного, косторізного, ювелірного ремесел.

Створення музеєфікації «Малового» городища — музею під відкритим небом «Стародавній Іскоростень ІХ-Х ст.ст.» є продовженням даного напрямку роботи. Даний об’єкт буде не тільки візуально відтворювати споруди ІХ-Х ст., а й відповідатиме технологіям того часу.

В даний час продовжуються роботи по створенню історико-археологічного музею-заповідника «Стародавній Іскоростень», який буде діяти як науково-дослідна, музейна, туристична структура.

31 липня

Інші дати
Сергій Подолинський
1850 – громадський і політичний діяч, лікар, соціолог, економіст, публіцист, член «Женевського гуртка».
Розгорнути
Народився Олександр Маркович
(1790, с. Сварково, Сумська область – 1865) – український історик та етнограф. Основні праці присвячені історії дворянства, побута та етнографічним особливостям України.    
«Людське суспільство можливе лише тому, що є різноманітність типів і психологічних осіб окремих людей, бо ніяке суспільство не склалося б із цілком однакових однотипних індивідуумів". (Дмитро Чижевський)
Розгорнути
Народився Ілля Борщов
(1833, м.Петербург, Росія – 1878) – український та російський ботанік, натураліст, фахівець у галузі анатомії та фізіології рослин.  
Розгорнути