chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей М. Емінеску

  • 58000, м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 28
  • (03722) 2-50-62
  • 9.00-17.00, вихідний: середа

  • Вхід: учні - 2 гривні студенти - 3 гривні дорослі - 5 гривень
Про музей:

Міхай Емінеску -  класик світової літератури. Прожив в Чернівцях з перервами понад вісім років( 1858—1866 рр.). Під час  перебування в нашому місті  М.Емінеску  жив на квартирі свого вчителя  словесності  А.Пумнула, нині будинок по вул. А.Пумнула, 19. Це приміщення призначене під майбутній музей.
Згідно наказу  управління культури  № 26-к від 6 травня 1992 року   завідувачем музею призначено  Винту-Терицану О.Д., завдання  якої  полягає в тому, щоб сконцентрувати  роботу над пошуком і науковим опрацюванням нових експонатів, які  розширять і збагатять фонди майбутнього музею М.Емінеску.
На сьогодні  у фондах музею М.Емінеску нараховується понад 2000 оригінальних експонатів, взято на облік понад 800 експонатів. Описано 519 експонатів. Ведеться пошукова робота по виявленню нових експонатів.
У фонди музею увійшли роботи (живопис — 18, графіка — 6)  із серії «Чернівці і Міхай Емінеску» художника І.С.Ватаманіца, також  понад  60 робіт живопису  відомого румунського художника Скіру Вергулеску «Подорож у світ Емінеску». Кожна картина оригінальна,  композиційно відтворює  перебування Міхая Емінеску в Чернівцях та світі.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути