chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова

  • Андріївський узвіз, 13
  • (044) 425-52-54 (науковий відділ) 425-31-88 (замовлення екскурсій)
  • з 10.00 до 17.00. Вихідний – середа
  • Вартість квитків: 10–20 грн. Екскурсійне обслуговування: 35–50 грн, для груп – 70–100 грн. Безкоштовне відвідування: 18 травня, День Києва, 24 серпня.
Варто побачити: шафу, що веде до «кімнати №50», особисті речі Булгакова, відчути містику поєднання реального й ірреального просторів, почути рип дерев’яних сходів,
Про музей:

Філія Музею історії міста Києва

Будинок №13 на Андріївському узвозі, що став «прототипом» того, в якому розгортаються дії першого «київського роману» Булгакова «Біла гвардія», більш як за 20 років свого існування (з 1989 року) сам став легендою і головним експонатом. 

Співробітники музею «поселили» у просторі квартири №2 родину Булгакових (вона мешкала тут у 1906–1919 роках) та сім’ю його літературних героїв Турбіних. Музейний фонд нараховує до 3 тис. предметів, близько 500 із яких належали особисто Михайлу Булгакову. 

Музей має свої традиції: 13 числа кожного місяця тут проводяться чаювання на «Булгаковській веранді» та журфікси, а також постійно працює клуб «Субота у Бегемота».

Фото з сайту www.zateevo.ru 

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути