chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії запорізького козацтва Національного заповідника «Хортиця»

  • м. Запоріжжя, Північна частина острова Хортиця, вул. Старого редуту, 9.

  • (061)224-36-91, 52-73-17
    Моб.тел.:095 914 77 06
  • Зимовий період: з 9:30 до 16:00
    Весняно - осінній період: з 9:30 до 17:00 (вівторок-четвер) та з 9:30 до 19:00 (п'ятниця-неділя).
    Вихідний - понеділок.
  • для дорослих – 6 грн. для дітей – 3 грн. Екскурсійне обслуговування: сімейна група (до 7 чол.) - 36 грн. + вхідна плата; група - 60 + вхідна плата
Варто побачити: козацькі клейноди (булави, перначі, тулумбас, каламарі), старовинну холодну та вогнепальну зброю, гармати-фальконети та якорі підняті з Дніпра, козацькі люльки, судове начиння XVIII ст., пічні кахлі з козацьких жител. Діють три діорами: "Битва князя Святослава над порогами", "Військова рада на Січі", "Нічний штурм м, Запоріжжя 14 жовтня 1943 р
Про музей:

Єдиний в Україні Музей історії запорозького козацтва в Національному заповіднику «Хортиця» було відкрито 14 жовтня 1983 року як Музей історії міста Запоріжжя.

У 1988 році заклад отримав його сучасний профіль. В Музеї представлено близько 2 тисяч оригінальних предметів, які охоплюють часовий простір він доби пізнього палеоліту до XX ст.

В Музеї можна замовити екскурсійне обслуговування іноземними мовами.

 

 

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути