chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Комсомольського Рудоуправління та міста Комсомольське

Про музей:

Музей рудоуправління створений у 1974 році, і його відкриття було приурочене до 40 — річчя гірничодобувного підприємства. Величезну роботу зі збирання матеріалу провів у ті роки директор Олексій Васильович Анікєєв разом з ініціативною групою працівників рудоуправління.

Більше двох тисяч фотографій з поясненнями дають відвідувачам можливість скласти для себе уявлення про рудоуправління і його трудівників. У музеї вивішені світлини керівників підприємства, на окремих стендах є розповіді про ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, ліквідаторів на Чорнобильській АЕС. Захват у відвідувачів викликають діючі моделі екскаватора, бурового верстата, залізничного крана, тепловоза, Белаза, виготовлені вмільцями Центрального кар'єру, ремонтно-механічного й залізничного цехів, а також учнями професійного машинобудівного ліцею.
Гордість музею — численні спортивні кубки й пам'ятні сувеніри. Це нагороди комсомольчан, які домагаються значних успіхів у різних видах спорту, різноманітних конкурсах.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути