chrome firefox opera safari iexplorer

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові

  • 79000, м.Львів, вул. С. Крушельницької, 23
  • (032) 261-04-76
  • 10:00 — 17:00, вихідний — вівторок
Про музей:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові розпочав свою діяльність 1991 року в будинку по вул. С. Крушельницької, 23, що з 1903 року був власністю славетної української співачки. У семи експозиційних залах Музею у відтворених інтер’єрах початку минулого століття демонструються оригінальні фотографії, афіші, програми, фрагменти сценічних костюмів, особисті речі Соломії Крушельницької.

Крім того, у фондах музею, які на сьогодні налічують понад 15 тисяч одиниць збереження, знаходяться експонати, пов’язані з іншими видатними українськими музичними діячами. У музеї зберігаються особисті архіви Модеста Менцинського, Любки Колесси, Михайла Голинського, Одарки Бандрівської, Ніни Шевченко, Юрія Криха, Мирослава Скали-Старицького, Іванни Синенької-Іваницької та багатьох інших, що є невичерпним джерелом для дослідників української музичної культури.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути