chrome firefox opera safari iexplorer

Остерський краєзнавчий музей

  • 17044 Чернігівська область, Козелецький район, м. Остер, вул. Гагарина, 30
  • 8.00–16.00. Вихідні – понеділок, вівторок
  • для дорослих – 3 грн.; для учнів та студентів – 2 грн. День відкритих дверей – 18 травня, 24 серпня.
Про музей:

Остерський краєзнавчий музей засновано у жовтні 1908 року рішенням Остерської земської управи. Організатором і першим завідуючим музею був А.Г.Розанов, який створив при музеї метеорологічну і гідробіологічну станції, станції лугівництва і лікарських рослин (1922), Остерське наукове товариство краєзнавства (1924). Під керівництвом А.Г.Розанова члени товариства збирали пам'ятки фольклору і етнографії, вивчали природу краю, здійснили обстеження рівня письменності мешканців Остерщини.

З травня 1919 року і по нинішній час музей розміщується в будинку генерал-лейтенанта В.К.Солонини (1854 — 1914), який він подарував місту Остру в довічне володіння. Споруджений будинок у 1898 році. У ньому до наших днів збереглися чудові кахляні груби та камін.

До Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 рр. в музеї налічувалось кілька тисяч унікальних експонатів. Під час окупації району німецько-фашистськими загарбниками в 1941 — 1943 рр. музейні цінності були пограбовані.

Більшість колекцій музею зібрані в повоєнний час. Численні речові і письмові пам'ятки всебічно висвітлюють історію краю. Представлена й експозиція, яка розповідає про історію та природу Козелецького району. 

У музеї 8 експозиційних залів, розташованих на першому та другому поверхах, є також виставкова зала. 

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути